סנדרה סוויסה

מאת: מכון אברהמסון


"בזכות השינוי שלי קיבלתי כבונוס גם את הילדים. גם הם לומדים ומבחינים מה בריא להם ומה לא"

"מאז שאני זוכרת את עצמי החיים שלי נסובו סביב אוכל. לא הייתה בבית ואצלי מודעות לאוכל בריא בכלל וכך יצא שמגיל 5 אני עושה דיאטות", מספרת סנדרה סוויסה, בת 45, נשואה ואם ל-4 ילדים בני 22,15,12,5 מדימונה.

"כילדה דחפו אותי כל הזמן לעשות דיאטות, אבל כשכולם יצאו מהבית הייתי מחפשת בכל מקום אפשרי את האוכל האסור. אמי הייתה מחביאה ממתקים וחטיפים בתוך הסירים או בארון הבגדים וכשהייתי מוצאת אכלתי וגם דאגתי שלא להשאיר ראיות. בשיא שקלתי 110 ק"ג ובקושי הסכימו לגייס אותי לצבא. עשיתי הכל כדי לרדת במשקל: אבקות, סדנאות דיאטה, מלתעות, דיקור סיני. לפני 20 שנה עברתי ניתוח טבעת, אחרי 8 שנים כבר לא יכולתי לסבול את הקושי ופתחתי את הטבעת. לפני 7 שנים עברתי ניתוח שרוול. אחרי הניתוח עליתי שוב ל-90 ק"ג ומעלה.

"עד שלפני כשנה בדיקות הדם שלי הראו שיש לי סוכר גבוה וממש נבהלתי, במיוחד לאחר ששמעתי ששכן שלי עבר קטיעה של הרגל בגלל מחלת הסוכרת. בנוסף לסוכר גבוה היו לי שומנים בדם וכולסטרול גבוה. לא היה לי ספק שאני חייבת לטפל בזה ולהיגמל מהפחמימות והסוכרים הממכרים.

"הגעתי למכון אברהמסון לפני כשנה בידיעה ברורה שאני חייבת לעשות הכל כדי לטפל בעצמי. מיד אחרי הטיפול ניגשתי למאפייה לבדוק האם הדחף נעלם, עשיתי סיבוב ולא נמשכתי לקנות דבר. באותו הרגע חשבתי שאולי סתם לא בא לי? אבל זה לא היה רגעי, ועד היום אני יכולה לחתוך עוגות יום הולדת ולהרגיש אדישות.

"השינוי הכי גדול שעברתי מלבד הגמילה מפחמימות ומסוכרים ממכרים היא המודעות האמיתית למה שבריא לגוף ומה שאינו. גם כשעברתי ניתוחים אף אחד לא לימד אותי מה נכון לאכול, איך להסתכל על התוויות של המזון שאני אוכלת ומה יש במזון המעובד. אכלתי מבלי להבין מה אני אוכלת, וטעיתי לחשוב שמזונות מסוימים בריאים, אבל התברר לי שהם מכילים המון סוכר. הכי גרוע הוא שעשיתי "דיאטות" עם מאכלים שאני בכלל לא אמורה להכניס לגוף.

"בזכות השינוי שלי קיבלתי כבונוס גם את הילדים. גם הם לומדים ומבחינים מה בריא להם ומה לא. בתי ליהי, בת ה-15 שקלה 62 ק"ג והיום היא שוקלת 53 ק"ג והבן שלי ליאור בן ה-12 שקל 53 והיום 43 ק"ג. בזכות הגמילה מסוכר ומפחמימות ממכרות, אני שוקלת היום 76 ק"ג. תוצאות הבדיקות שלי מצוינות: לא סוכר, לא שומנים בדם ולא כולסטרול".

9933*
נתקשר ונסביר איך השיטה תעזור לך 2 שאלות ואנחנו איתך
גמילה מעישוןגמילה מפחמימות