לעודד את גל ושניר

מאת: מכון אברהמסון

שלום לכולם, לי קוראים שניר ולאהובתי קוראים גל.

החלטנו לאפשר לכם ללוות אותנו באחד מהדברים הגדולים ביותר שאנחנו עומדים לעשות בחיים וזה לרדת במשקל.

למה אחד מהדברים הגדולים? בשביל לענות על זה, אנחנו צריכים לחזור אחורה לאיך הכרנו…

הכל התחיל ביום שישי, חברים הזמינו אותי לצאת למסיבה במקום שאף פעם לא הייתי ולא שמעתי עליו.

ההתלבטות הייתה לאורך כל הדרך למסיבה אם ללכת או לשנות כיוון, הארנק נשכח בבית ובכלל לא היה לי מצב רוח למסיבה באותו ערב.

החברים המשיכו לשכנע שאני אבוא איתם ויהיה בסדר “אנחנו נהנה” הבטיחו.

את הערב ביליתי במועדון בפרצוף מדוכדך ושואל “מה אני עושה פה”??בהמשך הערב ראיתי פנים יפות שמחייכות לכל כיוון, הבנתי שאני חייב להכיר את אותה בחורה,אזרתי אומץ ולאחר כמה דחיפות פנימיות ניגשתי אליה ודיברנו.

ההיכרות הייתה קצרה והחלפנו מספרים כדי להמשיך לדבר לאחר המסיבה.

ביום למחרת הייתי חייב לדבר עם אותה בחורה שלא יצאה לי מהראש,השיחה הראשונה בנינו בטלפון נמשכה למעלה משעתיים והבנתי שיש פה משהו.

המשכנו לדבר ולבסוף נפגשנו. בשיחה שלאחר המסיבה הבנתי שאת אותם לבטים האם להגיע למסיבה היו גם לגל, היא וחברה עצרו את האוטו בצומת שליד המסיבה ופשוט ישבו וחשבו האם להכנס או להמשיך למקום אחר. התשובה כבר ידועה!

בכל מקרה שנינו שמחים על המפגש הזה שבזכותו שנינו ביחד מאושרים ומסתכלים קדימה אל העתיד המשותף.

מאז עברו כמעט שלוש שנים, והנושא של חתונה עלה מספר פעמים בשיחותנו וההבנה הייתה כי קודם עלינו לרדת במשקל אם אנו רוצים להנות מהיום הגדול שלנו ולהינות מאורח חיים בריא.

הקושי העיקרי שלנו הוא קניית בגדים. בתור בן אדם שאוהב לקנות בגדים, זה נורא מתסכל ללכת לקניון, לראות בגד יפה ולהתבאס שאי אפשר לקנות אותו ולהנות ממנו.

שניר סובל מפריצת דיסק עוד מהצבא, והמשקל העודף מוסיף על הכאב שכבר קיים. כל פעם שיש איזשהו אירוע, גל נתקפת חרדה בעקבות הצורך במציאת בגדים חגיגיים לכבודו.

קיבלנו החלטה כזוג: לרדת כ70 ק”ג בשנה באופן בריא ואפקטיבי!

לשניר יש חבר טוב אשר נגמל מעישון בעזרת מכון אברהמסון.

אמא שלי (גל) עברה תהליך גמילה מסוכר וגלוטן במכון אברהמסון לפני מספר שנים.

היא המליצה לנו בחום על תהליך זה ואמרה כי הוא יסייע לנו מאוד לרדת במשקל באופן בריא ולשנות את אורח חיינו לטובה. אז החלטנו לעבור את התהליך באברהמסון.

התגובות מהסביבה היו מאוד מפרגנות ותומכות. נתנו לנו את ההרגשה שאנחנו הולכים לעשות שינוי מהותי בחיים שלנו.

אפשר להגיד שהמשפחה נרתמת ועוזרת לנו להתאקלם לשגרה חדשה הן מבחינת הכנת אוכל אשר מתאים עד לכך שהם עצמם דוחים את סיפוקם האישי.

מקווים להצליח בתהליך ולהשיג את המטרה שלנו! ניפגש כאן בשבוע הבא.

השבוע הראשון בגמילה

ההכנה לשבוע הראשון הייתה בעיקר מנטלית, גל ואני דיברנו והחדרנו לעצמנו עמוק עמוק לראש שאנחנו צריכים להגיע מוכנים לתהליך (לגמילה). ממש רצינו להכנס למסלול חדש שישנה לנו את אורח החיים ב180 מעלות.

אז אחרי שציפינו ותכננו, הגיע יום הטיפול. לאחר שקבילנו הסבר על מהות הגמילה ועוד הרבה טיפים להמשך השבוע הראשון נכנסנו לחדר של המטפל.

התבקשנו לשחרר את כל המחשבות ופשוט “לזרום”. לאחר היציאה מהגמילה ההרגשה הייתה טיפה מוזרה, הסתכלנו אחד על השנייה במבט של “זהו אנחנו בפנים”!

הריחות היו מוזרים ובכלל ירד החשק מסוכר או גלוטן. עברנו ליד בתי קפה מסעדות וכל זה פתאום לא קרץ לנו. בימים רגילים היינו עוצרים בלי לחשוב פעמיים. הרצון לאכול מתוקים או מוצרים עם גלוטן התחלף בתחושה של דחייה לא מובנת אבל הגיונית.

לאחר שגל ואני עברנו את הגמילה וקיבלנו את כל הטיפים להצלחה הבנו שהגמילה שקיבלנו מדומה לדחיפה הראשונה כאשר אתה נוסע בלי גלגלי עזר ואתה צריך להשאר מאוזן עפ”י ההדרכה שקיבלת.

בסדנת הבישול של השף שרון התותח! רכשנו המון טיפים ומתכונים מעולים.

השבוע הראשון לווה בהמון שאלות שקיבלנו עליהן תשובות מקצועיות ובזמן אמת – אפילו כשהיינו בקניות בסופר.

כמו חלק מהאנשים, תמיד חשבנו שחיים ללא סוכר וגלוטן הם חיים ללא מאפים ומתוקים, אז אחרי שבוע בתהליך בלבד, אנחנו יכולים להגיד שממש לא!

אתם לא מאמינים כמה שפע של פתרונות תזונה יש בכל סופר, גם מאפים וגם מתוקים וחטיפים טעימים ובלי סוכר וגלוטן.

התחלנו לאכול מסודר, שתינו הרבה מים, דאגנו לקחת אוכל לעבודה – דברים שלא קרו לפני. בנוסף, פעילות גופנית היא חלק מאוד חשוב בתהליך והתחלנו לעשות ספורט בכל זמן שאפשר.

בחתונה של חבר של שניר. הצלחנו לשמור על איפוק וביקשנו מנות מיוחדות ללא סוכר וללא גלוטן.

המשפחה והחברים מאוד תומכים והארוחות הן תמיד על פי התפריט שלנו. (ולך תסביר לסבתא מרוקאית שאסור לך קוסוקוס!).

השבוע הראשון עבר בהצלחה ועם הזמן מתרגלים להכל. אנחנו חושבים שכבר התרגלנו וכמה שזה נשמע מוזר, לא עוברת לנו בראש המחשבה לחזור אחורה.

התוצאות אחרי השבוע הראשון הן ממש מדהימות ובלתי נתפסות – שניר ירד 4 קילו ואני קילו וחצי.

התחושה שהצלחת ואתה בדרך הנכונה מחזקת אותך ונותנת לך דרייב להמשיך בדרך שבחרת.

הכי חשוב להיות חזקים, אנחנו לא אומרים שאין פיתויים בדרך – הם תמיד היו ותמיד יהיו.

יציאה למועדון עם חברים עדיין הצלחנו להישמר מהמשקאות הממותקים

המטרה חשובה ולכן מראש כדאי להכין את עצמך לתהליך ופשוט להבין שאם תשים את עצמך במרכז תדע לבסוף שזוהי הבחירה הנכונה.

לסיכום השבוע, אנו מרגישים שאברהמסון נתן לנו את הכח לשלוט במה שאנו אוכלים, אנחנו מאוד מרוצים מההחלטה שקיבלנו ומסתכלים קדימה!!

שבוע 2

השבוע השני התחיל באופטמיות וברצון עז להמשיך בכל הכוח קדימה לאחר שעלינו על המשקל וראינו שלעבודה שלנו יש תגמול ענק! השבוע השני התחיל במשמעת עצמית של שתיית מיים מרובה.

הבקבוב לא זז לנו מהיד ושותים כמה שאפשר ופשוט מנסים להרגיל את הגוף לצריכה בריאה של מים עפ”י ההוראות שקיבלנו.

אבל אנחנו יכולים להגיד שזה כבר יותר קל, ההרגשה היא שהבנו את הרעיון ושאנחנו במסלול הנכון. יש לציין שהעובדה שאנחנו עושים את השינוי ביחד תורמת לנו המון.

סלפי לכבוד השבוע השני

אנחנו חושבים שהתמיכה המתמדת של הצוות היומיומי יכול להוות תחליף לשינוי עם בן או בת זוג – הצוות לא מפסיק לתמוך ותמיד איתנו.

יש הרבה שאלות אפילו שהכל ברור, יש את ההרגשה שאולי יש משהו שאתה לא יודע ואתה מכניס לגוף. שניר עובד בעבודה שבמרבית הפעמים הוא צריך לקנות אוכל בחוץ, השאלה בהתחלה נתפסת כמוזרה “האם יש סוכר בסלטים”?

כן, בהתחלה מסתכלים בצורה מוזרה אך ממש לא מעניין כי המטרה קודמת לכל.

חיפשתי באינטרנט מקומות שלא מכניסים סוכר או גלוטן לאוכל ואכן מצאתי מבחר עצום של מקומות באזורים שונים. בשבוע השני היו גם יציאות עם חברים ומשפחה, ההתמדה חשובה והכוח רצון מעל לכול חייב להיות חזק עם הפיתויים שעומדים בחוץ – אכלנו מה שמותר ושתינו מה שמותר.

לסיכום, השבוע השני הוא שבוע חשוב מבחינתנו, השבוע הראשון הוא הבנה של התהליך ובכלל איפה אתה נמצא, השבוע השני הוא כבר שבוע שאתה מעלה הילוך ומתחיל להיות יותר ויותר ממוקד.

גל ושניר החליטו להתחתן ורזו 31 ק”ג ב-3 חודשים

גל ארצי ושניר תבקה הם זוג כבר כמעט 3 שנים, ובמהלך כל התקופה הזו התמודדו עם עודף המשקל.
כששניר הציע לגל נישואין הוא הציע לה גם להילחם במשקל ביחד באמצעות מכון אברהמסון.
אחרי ששניהם כבר רזו 31 ק”ג, הם אומרים: “זו רק ההתחלה עבורנו, אנחנו נחושים בדעתנו לחיות חיים בריאים”

כששניר תבקה הציע לגל ארצי נישואין – הייתה לו עוד הצעה, מפתה לא פחות.

“אחרי שסיימתי להתלהב מהצעת הנישואין, הוא הציע שנרזה יחד, כדי שבחתונה שתיערך בקיץ הבא, כפי הנראה, נוכל להתחיל את החיים שלנו ברגל ימין”, מספרת גל.

גל בת ה-22 ושניר בן ה-24 מכרמי יוסף, יוצאים כבר 3 שנים. גל הגיעה ליישוב עם משפחתה מארה”ב, ושניר הוא בן היישוב.

“לפני שהגעתי לארץ, כבר רזיתי 15 ק”ג, אבל אז החיים התחילו, התגייסתי, התחלתי לצאת עם שניר, והמשקל בכל פעם עלה עוד קצת ועוד קצת”, היא נזכרת.

כוח רצון להתחיל מחדש

גם גל וגם שניר, ניסו כל מיני שיטות לרזות. “עשינו המון דיאטות, אבל הבעיה בדיאטה שאתה מנסה לבד, שגם אם אתה מצליח, אז חוזרים אחר ועולים במשקל שוב”, מספרת גל. “אמא שלי הציעה לנו לגשת למכון אברהמסון, והחלטנו שזה מה שיעזור לנו לצאת לדרך בלי להיכשל”.

היא מודה ששניר הוא זה הנחוש מבין שניהם וממוקד מאוד למטרה. שניר מודה ואומר, “הבנתי שזו ההזדמנות שלנו להתחיל מחדש לחיות בריא יותר, בלי המשקל העודף הזה. החלטנו שאנחנו משנים את כל אורח החיים, ויידענו גם את המשפחה שיידעו שאנחנו לא אוכלים מאכלים המכילים גלוטן ומכילים סוכר”.

בני הזוג שחיים יחד, בבית הוריה של גל, יצאו לדרך לפני 3 חודשים בלבד.

“התאקלמות לאורח החיים החדש בהתחלה הייתה קשה מאוד. כאשר היינו רק בתחילת הדרך עדיין לא ידענו מה מותר לאכול, מה פחות, איך משלבים את הארוחות ביום העבודה, וכדומה. אבל בתמיכת הצוות הצלחנו והק”ג החלו לנשור”, אומר שניר. שניר, החל להתמודד עם המשקל העודף כשהיה בתיכון. “היו לי תמיד המון חברים וזה לא הפריע לי לכאורה, אבל ידעתי שאני חייבת להיפטר ממנו. לפני הגיוס הצלחתי לרזות קצת, אבל אז הכל עלה

בחזרה ובגדול”, הוא מספר.

תמיכה של המשפחה והחברים

במהלך 3 החודשים מאז שהתחילו בתוכנית, שניר רזה 18 ק”ג ואילו גל רזתה 13 ק”ג. וזו רק ההתחלה, כ אנחנו נחושים בדעתנו לחיות חיים בריאים. “בכל שבוע שאנו נשקלים, הראשונים שיודעים על הירידה במשקל אלו המשפחות שלנו, וכל פעם הן מאוד שמחות איתנו על הירידה השבועית במשקל”, אומרת גל.

“יותר מכך, בכל פעם שאנחנו פוגשים חברים שלא ראינו הרבה זמן, הם ישר רואים את השינוי ומפרגנים. על אף שאנחנו עדיין בתהליך, השינוי ניכר וזו תחושה מדהימה כשרואים שהעבודה הקשה משתלמת”.

שניהם מספרים בהתלהבות כי לאחר שרזו החליטו לחדש את המלתחה. “התחושה היא מדהימה לקנות ג’ינסים חדשים, חולצות ובגדים חדשים. סוף סוף אנחנו  יכולים להיכנס לחנויות ולראות שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו להתפנק בבגדים חדשים מבלי להתייאש שאין בגדים במידו שלנו”, שניהם אומרים.

עצות הדיאטה של גל ושניר

היו ממוקדים במטרה. “ברגע שמחליטים צריך ללכת קדימה עם ראש פתוח ועם המון נחישות וכוח רצון. ברגע שנכנסים לתהליך הרזיה, צריך לקחת בחשבון שהתהליך הוא לא תמיד פשוט, אבל להתמקד במטרה שבסוף.

לחפש פרטנר. “כדאי להכין את המשפחה והסובבים ולשתף אותם כדי שיהיו מוכנים לזה ויעזרו לכם. וחשוב לזכור שהוצאה בסוף היא זו שמחזקת אתכם. תחשבו על המטרה הגדולה.

לא היכנע לפיתויים. “מאוד קל להישבר ברגעים הקשים, שאכן מגיעים. אבל אם מחליטים על המטרה, ומוציאים מהדרך את כל מה שעלול להפריע, אפשר להצליח”.

9933*
נתקשר ונסביר איך השיטה תעזור לך 2 שאלות ואנחנו איתך
גמילה מעישוןגמילה מפחמימות