יאיר אלגרנטי

מאת: מכון אברהמסון

"יצאתי מהטיפול בתחושה של אי אמון ועם ההרגשה הזו הגעתי הביתה. הבנות שלי הכינו שתי פיצות. אחת להן ואחת רק בשבילי כמובן. משלא הצלחתי להתקרב לפיצה הבנתי שכנראה משהו כאן עובד".

"מ-104 קילוגרמים לחתונה עם מאמנת הכושר שלי"
יאיר אלגרנטי, בן 47, אב ל-3, בזוגיות שנייה, פרמקולוג העוסק בפיתוח תרופות חדשות מראשון לציון, הגיע לגמילה באברהמסון במשקל שיא של 104 ק"ג.

מה גרם לך להשמין?
"לא תמיד הייתי שמן. לצבא התגייסתי במשקל 63 ק"ג ואז התחלתי להשמין. בצבא גילו שיש לי קרוהן, מחלת מעי דלקתית כרונית במערכת העיכול. הייתי כמו בור ללא תחתית עם יכולת שאיבה בלתי מוגבלת ומאוד מרשימה. בגיל 32 כבר הייתי במשקל כבד. אני אדם מאוד ריאלי. ידעתי מה המשמעות של להיות שמן, אבל לא עשיתי עם זה דבר".

מה בכל זאת גרם לך לרצות לרדת במשקל?
"לפני כחמש שנים עברתי תאונה בסאבווי בניו יורק. האבחנה הייתה קרע ברצועות והטיפול שחזור רצועות, אך הרופא לא רצה לטפל בי בגלל המשקל. אחרי הפציעה גרושתי נתנה לי במתנה טיפול גמילה מפחמימות ממכרות באברהמסון. יצאתי מהטיפול בתחושה של אי אמון ועם ההרגשה הזו הגעתי הביתה. הבנות שלי הכינו שתי פיצות. אחת להן ואחת רק בשבילי כמובן. משלא הצלחתי להתקרב לפיצה הבנתי שכנראה משהו כאן עובד".

אילו שינויים קרו לך בחיים בעקבות התהליך באברהמסון?
"אני מרגיש הרבה יותר טוב: יותר עירני, פחות סובל מכאבי בטן, שלשולים, דימומים וכאבים בפרקים, ביטויים של מחלת הקרוהן. בנוסף בדיקת תפקודי הכבד שבעבר הראתה ממצאים של כבד שומני הייתה תקינה לחלוטין. לפני 3.5 שנים התחלתי להתאמן בצורה רצינית בריצה. בהמלצת חבר מצאתי מאמנת ריצה, שהיא גם אשת ברזל. משוחרר מעכבות שהיו לי לפני התהליך שעברתי, הצעתי לה לצאת איתי ובסוף השנה נתחתן. היום אני רץ למעלה מ-15 ק"מ בתחרויות, שואף להגיע לתחרות איש ברזל בעוד כשנתיים, ולקעקע ביום הולדתי ה-50 איש ברזל על הרגל".

9933*
נתקשר ונסביר איך השיטה תעזור לך 2 שאלות ואנחנו איתך

    גמילה מעישוןגמילה מסוכר ופחמימותאחר