מאת: מכון אברהמסון

משיכה בלתי נשלטת למתוק

אצל ורד קורן, בעלת "בית מעגלים" ליוגה ומדריכת יוגה, 46, נשואה + 2 ילדים (בן 22, ובת 18) מנס ציונה, "הבעיה היתה עם סוכרים והרצון העז בגמילה נבע מדיסונאנס מאוד גדול, בין האני מאמין שלי על איך צריך לאכול לאיך שאכלתי בפועל".

"מאז שאני זוכרת את עצמי יש לי משיכה בלתי נשלטת למתוק. אני משערת שהמקור היה בילדות. כשהייתי ילדה קטנה לא אהבתי לאכול והיו משחדים אותי בקינוח. גם כשהתבגרתי האוכל המשיך להיות שולי וחייתי על קינוחים, קפה ועוגיות, לחם עם שוקולד, ודילוגים על ארוחות כדי שאוכל לאכול שוקולד.

"מסוכרים בחרתי להיגמל כי הבנתי שזה לא בריא להמשיך לאכול בצורה הזו. לפני 3 שנים אחרי שאכלתי כל הפסח מצות עם נוטלה הרגשתי שהגזמתי. באותה העת הבן התגייס לצבא, הבת גדלה ופתאום הייתה לי פניות להתעסק עם עצמי ולהתמסר לשינוי בחיים ובמטבח".

על הרגשתה אחרי הגמילה היא מספרת: "בחודשים הראשונים לא היה לי קל. הפיתויים היו רבים אבל אני דבקתי במטרתי ופניתי למכון לחיזוקים נוספים, אחרי הטיפול הראשון. לאט הפיתויים נחלשו ואת מקומם החליפה תחושה שליטה וידיעה שאני כבר לא מאוימת ממתוק. למול שולחן של מתוקים במסעדות, בארוחות משפחתיות ובסיטואציות חברתיות אני בוררת את המזונות האיכותיים שלי ומאוד מאוד מסופקת, כי בחרתי בדרך ואני מתמידה בה לא מפני ש'צריך' לאכול בריא".

את מקומם של הסוכרים תופסים כיום תבשילים מבוססי קינואה, כוסמת והרבה ירקות. "למדתי מהם המזונות שעושים לי טוב וטעים. המקרר שלנו מפוצץ בירקות ומעט פירות, ואגוזים ושקדים יש תמיד בשפע בבית. תמיד אהבתי לבשל ואני מקדישה כל יום שעה להכנת מזון. זה עולם שלם, יצירתי ומאוד מסקרן ובשבילי זו ממש יצירה בעולם עשיר. אני לא בודקת כמה קלוריות יש במזון, אלא במה עושה לי טוב וטעים לי. יש כזה שפע בעולם שלנו והוא לא כרוך בתשלום מחירים, אלא בבחירה בדרך חיים".

על החיים שאחרי הפחמימות הממכרות היא מספרת: "אין אישה שלא הייתה שמחה להיפרד מ-5 קילוגרמים. ההנאה שלי ממזון שלמה ומושלמת כי אני אוכלת כמו שנכון ובריא לי, ואין לי שום תחושות אשמה אחר כך, או תחושה שבא לי להקיא והבטן נפוחה מדי אחרי האוכל. זו תחושה של התעלות, של שליטה ואכילה מודעת ומיטיבה. אני קלילה יותר היום ושמחה יותר. תמיד היה אישיו עם מזון והיום לאחר שדייקתי את המזון שנכון לי, משהו בחיים שלי הפך להיות הרבה יותר נינוח ושלם, ואני מרגישה שאני חיה על פי העקרונות שאני מאמינה בהם".

 

 

9933*
נתקשר ונסביר איך השיטה תעזור לך 2 שאלות ואנחנו איתך
גמילה מעישוןגמילה מפחמימות