צ’מפיקס: כדורים לגמילה מעישון

מאת: מכון אברהמסון

הפסקת עישון עם צ’מפיקס

ידוע שעישון מזיק לבריאות, אך פחות ידוע שגם הפסקת עישון עשויה להזיק לבריאות, כל עוד בוחרים בשיטות לא אידאליות ושאינן נבחנו כהלכה.

מה בדבר הפסקת עישון באמצעות צ’מפיקס?

ובכן אם שואלים את הFDA, ניתן למצוא תשובה מובהקת – תרופה זו מעלה את הסיכון לסבול מחסימת עורקים ואך לקבל התקף לב, כאשר אם בכך לא די, הרי שגם ראוי לדעת שהתרופה מובילה למגוון תהומות, כגון מחשבות אובדניות ותאונות דרכים.

משמע אם היו מציבים לפניכם את הבחירה להמשיך לעשן, או להיגמל אך ורק באמצעות שיטה זו, התשובה אינה בהכרח הייתה ברורה.

איך עובדים כדורי צ’מפיקס וכיצד הם פועלים

מדוע אם כן רבים בארץ מכירים את התרופה?

כיוון שבשורה התחתונה היא עוזרת, התרופה עונה על היעד העיקרי – מסייעת להיגמל מעישון!

מרכיבי התרופה נקשרים אל קולטנים באזור המוח, אל אותם אזורים שאליהם גם מתחבר הניקוטין, עובדה שמסייעת להיגמל.

הליך זה פוגע באופן ישיר בתחושת התשוקה לעשן, כאשר ישנו יתרון נוסף – לא מעט מתופעות הלוואי שקשורות להפסקת העישון נמנעות, אך מצד שני מתעוררות תופעות לוואי חדשות.

טיפול גמילה מסיגריות בעזרת צ’מפיקס

לאור הדברים, אין זה מפתיע למצוא שהתרופה צ’נטיקס (שבארץ ידועה בשם צ’מפיקס) מוכרת, ולו כי אנשים ממהרים לרוץ אל עבר הפתרון המהיר ביותר מבלי לבחון את ההשלכות, גם אם כמו במקרה זה הן מסוכנות.

מכאן שעד שיוכרז אחרת, תרופה זו עדיין מאושרת לשימוש ב90 מדינות, ונכון להיום היא טרם ירדה מהמדפים, אך כן נוספה אזהרה שהיא מסוכנת לשימוש וכן יש להיות במעקב רפואי בשל הפרעות נוירו פסיכיאטריות.

מדוע היא מוגדרת כמסוכנת לשימוש? בגין הפרעות לוואי מרובות:

  • כגון כאבי בטן
  • הפרעות שינה
  • ביעותי לילה
  • עצירות
  • שינוי בטעם
  • חוסר תיאבון
  • קשיי נשימה
  • דיכאון
  • ועוד.

לאור הדברים מתעוררות שתי מסקנות חשובות – הפסקת עישון עם צ’מפיקס (כדורים לגמילה מעישון) אכן מסייעת, אך מצד שני גם גובה מחיר כבד, כאשר עבור חלק מהמעשנים המחיר משמעותי.

לצד שתי המסקנות מתעוררות שתי שאלות מטרידות: האם לא עדיף להתמקד בחלופה אחרת ומדוע אנשים מוכנים לעבור מבעיה אחת לבעיה שניה מבלי לעצור לחשוב?

האם כדורי צ’מפיקס מתאימים לכל אחד?

מי שלמרות הכול בוחר להיעזר בכדורי גמילה מעישון, יגלה שיש צורך במרשם, כאשר מרשם לא ניתן לקבל אם ידועה רגישות לאחד מהמרכיבים.

בנוסף, מי שלוקה בבעיות נפשיות, או שסובל מאי ספיקת כליות, צריך להיות במעקב צמוד.

מה עוד?

רק 33% מציבור המעשנים שבחרו בשיטה זו הפסיקו לעשן בהצלחה, אך פה נותר לשאול מה קרה לכל השאר, ומהו אחוז האנשים שהצליח להיגמל באמצעות הכדורים, אך תוך כדי סבל מתופעות לוואי משמעותיות.

מסקנה?

עבור רוב האנשים פתרון זה אינו באמת יעיל כפי שהוא עשוי להיתפש.

תחליפי ניקוטין להפסקת עישון

אם אתם נמצאים באתר זה, אתם בוודאי מכירים את התשובה לשאלה “האם ישנו פתרון חלופי”? וזאת כי שיטת אברהמסון אינה רק מסייעת להפסיק לעשן, אלא גם כן מנטרלת את הרצון לעשן ובו זמנית אינה מעוררת תופעות לוואי – אינה מסכנת את הבריאות מכיוונים אחרים!

חושבים להפסיק לעשן ופשוט מחפשים אחר הפתרון המתבקש?

מוטב שגם אתם תעשו שני דברים חשובים: תקבלו החלטה שאכן מגיע לגוף שלכם לחזור להיות בריא ותבדקו היטב מהו המינוס שמאחורי השיטות השונות.

מה יש לבחון?

מה כוללת השיטה, מהי מצריכה, מהם השלבים השונים, עד כמה היא עמידה לאורך זמן, כיצד היא פועלת, מהן תופעות הלוואי (בהנחה ויש) וכדומה. בהצלחה!

9933*
נתקשר ונסביר איך השיטה תעזור לך 2 שאלות ואנחנו איתך
גמילה מעישוןגמילה מפחמימות