גמילה מעישון לחיילים ונוער

תוכניות גמילה מעישון לחיילים בסדיר, נוער עד גיל 18 – טיפולים מתנה.

במשך 33 השנים האחרונות, עזרנו לעשרות אלפי אנשים להיגמל מעישון, במהלך השנים ראינו כיצד הפסקת עישון לא רק מאריכה חיים, אלא מעצימה את מי שהצליח להתגבר על ההתמכרות, ומסייעת לשכפל את ההצלחה גם לתחומים נוספים בחיים האישיים, בלימודים ובעבודה. ראינו אלפי אנשים שנגמלו מעישון סיגריות ולקחו את ההצלחה הזו, את הניצחון שבגמילה ובמעבר מלהיות מכור לתחושת עצמאות ושחרור, לקחו את השינוי הזה גם למישורים נוספים בחיים. גילינו באברהמסון כי ההתמכרות מחלישה אותנו וכי הגמילה מעצימה אותנו. הגמילה מעישון היא לא רק החלטה רציונלית הבאה להיטיב עם בריאות המעשן ואיכות חייו,  גמילה מעישון מעגנת ומקפלת בתוכה משמעויות רגשיות רבות עבור הנגמל, משמעויות שתהליך גמילה מעישון מציף עבור האדם ומביא בפניו את האפשרות לוותר לא רק על הרגל שלילי בחייו אלא בעיקר שינוי מוחלט בתחום משמעותי אחד- החזרת השליטה לחיים.

ההתמכרות לסיגריות, כמו כל התמכרות אחרת, מייצגת משמעות פסיכולוגית עמוקה של אובדן שליטה בתחום מסוים בחייו של המכור.  גמילה מעישון מאפשרת לאדם המכור לחזור ולקחת שליטה על חייו ולהתנהל מתוך מקום של בחירה ולא של כפייה,  תוצר הנושא בחובו השפעות עמוקות מאד על התנהלותו של האדם בתחומים נוספים בחייו לאחר שהשתחרר מכבליה החונקים של ההתמכרות.

בנוסף להחזרת אפקט השליטה בחיים , גמילה מעישון מאפשרת לאדם לבחון מחדש את חייו בפרספקטיבה רגשית חדשה ולחוש תחושת הישג עצומה אשר תלווה אותו לאורך כל הדרך, תחושה אשר רבים מהאנשים אשר עברו תהליך גמילה מעישון מדווחים עליה.

רבים מהאנשים אשר עברו גמילה מעישון מדווחים כי לצד תחושת הרעננות הפיסית אותה הם זוכים לחוות מחדש לאחר שנים רבות, חזרתם של חוש הטעם והריח, היעדרו של קוצר הנשימה המטריד ,הריח הלא נעים הדבק בכל הם חשים גם "קלילות רגשית"  ותחושת הקלה והישג לנוכח אורח החיים החדש שלהם. ההתגברות על הפחד מכישלון המונע לעיתים תחילתו של תהליך גמילה מעישון וחיבור למקורות פנימיים חדשים של הצלחה ובריאות. גמילה מעישון היא דרך נפלאה להשגת שליטה מחודשת בחיים- תהליך לא רק פיסי אלא גם רגשי ועמוק. בשנים האחרונות חלה מגמת עלייה תלולה במחירי הסיגריות ובמשפחות רבות וחלקן אף חלשות כלכלית כשקופסת סיגריות עולה 30 שקלים, ההוצאה על עישון באה על חשבון אוכל , לימודים, ביגוד וצרכים בסיסיים, חלקם אף בתים עם שני מעשנים אז תחשבו על זה , זה מגיע ל-2000 או 3000 שקל בחודש.

זהו פרויקט נוסף במסגרת פעילויות אברהמסון למען הקהילה כחלק מחזון הארגון להעניק לכל אדם בישראל את ההזדמנות לחיים בריאים יותר.

תוכנית הגמילה כוללת שלושה טיפולים וליווי על ידי מערך תמיכה, ייעוץ וליווי טלפוני על ידי מלווה אישי, ובמקרה הצורך מקבלים פגישה עם מאמנת אישית וטיפולים נוספים ללא תנאים וללא הגבלה יש לנו סיסמה אחת שמנחה את כל 50 העובדים, המטפלים , אנשי השירות, הליווי והתמיכה

אברהמסון, מטפלים בשיטה ייחודית וטבעית שפותחה על ידי אהוד אברהמסון והשתדרגה במשך השנים. החברה מובילה את תחום הגמילה מעישון והגמילה מסוכר וגלוטן בישראל בזכות התוצאות והממליצים הרבים שנגמלו בהצלחה וביניהם: דידי הררי, רני רהב, ח"כ איתן כבל, אמנון לוי, השר ישראל כץ, עדי אשכנזי, יהודה ברקן, ירין קימור, אלדד זיו ,גדעון רייכר, דודו הולצמן ואלפי אנשים בישראל.

לרגל התרחבות החברה ופתיחת מרכזי הטיפול החדשים מור-אברהמסון לאישה ומור-בני ברק, החלטנו לקחת את חזון החברה, הדוגל בהענקת הזדמנות לחיים בריאים יותר, צעד אחד קדימה. זאת הדרך שלנו להחזיר לקהילה שממנה התחלנו וצמחנו לחברה שמאמינה בנו, כל כך הרבה שנים.

במסגרת הפרויקט כל חייל בסדיר וכל נער/ה עד גיל 18 זכאים לתוכנית גמילה שנתית במתנה‎.

הפרויקט בתוקף לנרשמים  עד 30/06/2016.

ברכותינו לחיים בריאים, אחווה נתינה ושלום.

אברהמסון, צוות המטפלים והעובדים