טעמים בריאים | מתכונים של אברהמסון

COVER BACK SIDE D 9933 * 9933 *

טעמים בריאים 2011 כל הזכויות שמורות להוצאת אברהמסון בע"מ שימוש מסחרי בספר טעמים בריאים אסור בהחלט אלא ברשות מפורשת בכתב. אין לשדר או לקלוט באמצעי דואר אלקטרוני או בכל דרך אחרת כל חלק שהוא מהספר או החומר שבתוכו. אין להעתיק, לשכפל, לצלם, או לאחסן במאגר מידע כלשהו. ספר זה אינו נועד להחליף כל ייעוץ או טיפול רפואי או תזונתי אלא להעשירו. המתכונים שבספר כשרים בשער: מרינה אבגי נגמלה מסוכר ופחמימות ממכרות עם אברהמסון

טעמים בריאים אברהמסון קוראים יקרים, כולנו במשפחת אברהמסון מברכים אתכם על הבחירה ב"טעמים בריאים", לא רק כספר מתכונים אלא כצעד בדרך לחיים בריאים יותר. כבר שנים ידוע לנו, עד כמה חשוב להטמיע הרגלים טובים כבר מגיל צעיר ואנו תקווה שתעשו בספר שימוש למשפחתכם ולכל היקרים לכם, שכן חינוך טוב אינו רק מה שאנו אומרים, אלא חשובה מכך הדוגמא שאנו מהווים לילדנו. כבר שנים אנשים מגיעים אלינו לתוכנית הגמילה מסוכר ומפחמימות ממכרות בכדי לרדת במשקל, אך מאמצים את הדרך בגלל ההרגשה הנפלאה. קשה להאמין, אך שינוי קטן במרכיבי התזונה גורם לשינוי גדול בהרגשה הפנימית ובמצב הרוח וזו עובדה. כל זאת ללא תרופות, זריקות, או חומרים כימיים. כדברי הרמב"ם: "יהיו מזונותיך תרופותיך ותרופותיך מזונותיך". מצאנו לנכון להקדיש ספר זה בתודה לכל האנשים העובדים באברהמסון, הלוקחים מידי יום חלק בעשייה ובפיתוח של מפעל הצלת החיים המדהים הזה. תודה לפרופסור עמי זכאי אברהמסון המייעץ, מלווה ומורה לנו דרך כל השנים הרבות. תודה למשה אבגי ז"ל שהטיף, חינך ולימד אותנו דרך ארץ ובריאות, ומלווה, שומר ומברך אותנו מלמעלה בכל יום ובכל שעה. תודה למטופלים שבחרו אברהמסון בדרך לחיים בריאים. יחד בנינו משפחה מיוחדת במינה, אנו קוראים לה משפחת אברהמסון. יחד הפכנו חלום למציאות. .Abrahamson.co.il , * מכל טלפון, בפייסבוק ובאינטרנט 9933 , לשרותכם תמיד גילעד ואהוד

טעמים בריאים טעמים בריאים חופשיים מסוכר ומפחמימות ממכרות האם קרה גם לכם שפתחתם חפיסת שוקולד מתוך כוונה תמימה לאכול שתיים..שלוש קוביות..ואז מצאתם את עצמכם מבלי להרגיש מחסלים חצי חפיסה ויותר? האם ריח של בורקס חם גורם לכם להיסחף ולחסל בורקס אחר בורקס, בלי יכולת להפסיק? האם גם לכם קשה להסתפק בפרוסת לחם טרייה אחת ואתם מוצאים את עצמכם עוד לפניי שסיימתם, פורסים פרוסה נוספת? האם אחריי אכילת עוגות, שוקולדים, או גלידה, אתם מרגישים התרוממות רוח ולאחר זמן קצר נפילה חדה עד כדיי דכדוך? טיפול הגמילה מסוכר ומפחמימות של אברהמסון מוריד את הדחף לאכילת פחמימות ממכרות. לאורך השנים גילינו שאנשים הנגמלים גם מסוכר ומפחמימות ממכרות יורדים במשקל ומדווחים על שיפור בהרגשה הכללית ובמצב הרוח, מרגישים ערניים ומרוכזים יותר וזקוקים לפחות שעות שינה. כיום, מדי יום, מדי שנה, אנו באברהמסון מטפלים באלפי אנשים בריאים, הבוחרים בדרך החיים כזו, מתוך מטרה לשפר את איכות החיים, ההרגשה הכללית ולרדת במשקל. אנו מברכים אתכם על הבחירה בספר. בעזרת מתכונים אלו תוכלו להכין מטעמים נהדרים, מלאי טעם, בעזרתם תוכלו לחקור וללמוד את טכניקות הבישול והאפיה במטבח הבריא. אתם תופתעו מהקלות והפשטות שבהכנה לא פחות מהטעם הנפלא. הנה ניסוי קצר שייתן לכם טעימה מהחיים שאחרי הגמילה במשך שלושה ימים לא לגעת בסוכר ומאפים מתוקים אפילו לא ביס אחד! מה אוכלים?- אוכל "אמיתי" ובריא: ירקות, עוף דגים, בשר, גבינות, קטניות, חלבונים, ופחמימות מלאות. החזיקו מים קרוב אליכם והקפידו על שתייה מרובה. לאחר שלושה ימים תופתעו לגלות שיפור בריכוז, בערנות, במצב רוח. תרגישו קלים ונמרצים כמו שלא הרגשתם שנים. וביום שתרגישו מוכנים לצעד הבא - לגמילה מלאה, אנחנו כאן.

טעמים בריאים על הסוכר , או כל מרכיב טבעי. B סוכר הוא הממתיק הנפוץ והזול ביותר, שעבר זיקוק מלא, כך שלא נותרו בו וויטמיני ערכים תזונתיים. 0 למעשה, הוא "קלוריה ריקה" המספקת לגוף אנרגיה טהורה עם כולנו יודעים שצריכת סוכר לבן גורמת לעששת שיניים. אף אחד לא רוצה לדמיין מה עושה החומר הזה לאברי הגוף הפנימיים. אחרי הגמילה הגוף מקבל פחמימות טובות. הוא מתחיל בשריפת שומנים - ואז יורדים במשקל. המטופלים מגלים עולם שלם של יתרונות: חיים בריאים, ערניים ושמחים יותר ללא סוכר ופחמימות ממכרות. מגיעים בכדי לרזות וממשיכים כי לא מוותרים על ההרגשה. = ספיגת סוכר- סוכר, טבעי או מזוקק, נספג בדם כגלוקוזה. הסוכר הוא סוכרוז המורכב מגלוקוז הקשור עם פרוקטוז דיסכריד. כאשר רמת הסוכר גבוהה, הלבלב מייצר אינסולין אשר מחזיר את רמת הגלוקוזה לרמה נאותה. הכימיקל החדש הזה, סוכר מזוקק, מספק כמות גדולה של גלוקוזה מזוקקת. הכימיכל הזה תוקף את גוף האדם נזקי הסוכר- דיכוי מערכת החיסון, היפר אקטיביות, נזק לכליות, מחסור במינרלים (בעיקר כרום, נחושת, סידן ומגנזיום) וחסר משני של תיאמין, ריקבון שיניים, זקנה מוקדמת, בעיות עיכול, בריחת סידן מהעצמות, אסתמה, דלקות מפרקים, קנדידה אלביקנס, ירידה בזרימת דם ללב, אקזמה, מיגרנות, דיכאון, קרישי דם, היווצרות רדיקלים חופשיים, ופגיעה בכבד. הרס אנזימים- סוכר מזוקק משנה את המבנה של אנזימי עיכול שחלקם מיועד לפרק פחמימות. חוסר איזון מינראלי-סוכר מרוקן את מאגר המינרלים בגוף, ביניהם הכרום. הגוף משתמש במאגרי הכרום כדיי לפרק את הסוכר המזוקק, עד שבמהלך השנים לא נותר מספיק כרום כדי שהאינסולין יוכל לבצע את תפקידו. לכן ישנם רבים המאובחנים לכאורה כחולי סוכרת כשהבעיה היחידה היא מחסור חמור בכרום. בריחת סידן- הסוכר מבזבז את הזרחן המאוחסן בגוף. כאשר אין כמות מתאימה של זרחן בדם, הסידן לא נטמע בתאים והופך למזיק. ללא סידן בדם הגוף משאיל סידן ממחסניו, מהעצמות והשיניים. סוכרת- מחלת הסוכרת לא הוזכרה לפני הופעת הסוכר. לאחר שנים של צריכת סוכר מזוקק שאינו מתעכל, תפקודי הלבלב משתבשים והוא לא יכול לספק את הדרישה הגדולה של אינסולין. רמת הסוכר בדם נוסקת, הכליות מנסות Seal Harris , חוקר ראשי בשם 1924 נואשות להיפטר מהסוכר העודף בדם ואז מאובחנת מחלת הסוכרת. בשנת גילה את הקשר בין רמת אינסולין גבוהה בדם לרמת סוכר נמוכה בדם. תגליתו הייתה ברורה ופשוטה: צריכת סוכר מזוקק גבוהה גורמת ללבלב לייצר עודף אינסולין, שמוריד את רמת הגלוקוזה בדם וגורם לאדם סחרחורת וחולשה. ברור כי סוכרת מופיעה מפני שצורכים כמות גדולה של סוכר מזוקק ופחמימות פשוטות ולא מפניי שצורכים מזונות המכילים סוכרים טבעיים! אף אחד לא חלה בסוכרת מפני שאכל יותר מדי פירות. הפתרון, מאז ומעולם, היה פשוט: להפסיק לצרוך סוכר מזוקק וכך לאזן את האינסולין הטבעי. הפרעה לעיכול- הסוכר מפריעה לעיכול. בהתחלה מערכת החיסון עובדת קשה בניסיון לאזן את רמת הסוכר בגוף, אך לאחר זמן מה מסתגלת לשינוי ומתרגלת לשינוי ומפתקדת ברמה נמוכה מהמקובל. היא מתקשה לתקוף פולשים זרים ומאפשרת בהדרגה רמת זיהום גבוהה בדם ומצב בריאות ירוד. השמנת יתר- בארץ מעל שליש מהאוכלוסייה סובלים מהשמנת ייתר והמספרים רק עולים. צריכה מוגברת של סוכר ופחמימות פשוטות הם הגורמים הישירים להשמנה. הרס שרירים- בכדי שהגוף יוכל לייצר אינסולין הוא זקוק לכרום, שתפריט עשיר בסוכר מזוקק גורם למחסור בו היכול להביא לפגיעה ברקמות השריר.

טעמים בריאים גמילה מסוכר ופחמימות ממכרות - הדרך הבריאה לירידה במשקל אנו באברהמסון מטפלים בדחף לאכילת "סוכר ופחמימות" עם תפריט תזונה מאוזן מזה למעלה מעשור. בעוד שהפחמימה מהווה את אחד מאבות המזון , ומספקת מקור אנרגיה חשוב לגוף האדם, ישנן פחמימות אשר מתפרקות במהירות לסוכר, ולכן הגוף מגיב אליהן באופן דומה וכמעט זהה לסוכר. הטיפול של מכון אברהמסון מטפל בדחף לסוכר, ועל כן משפיע גם על הדחף לאותן פחמימות פשוטות להן הגוף מגיב כפי שהוא מגיב לסוכר. לצורך העניין נביט במושג אינדקס גליקמי: זוהי שיטה אשר מדרגת את המזונות לפי השפעתם על רמת הסוכר בדם. נקודת ההשוואה היא גלוקוז (חד סוכר אשר יחד עם פרוקטוז מרכיב את . ככל שהערך הגליקמי נמוך יותר (או נמוך 100 הסוכר הלבן אשר נקרא גם סוכרוז) וערכו שווה ל בהשוואה לגלוקוז) כך אותו המזון מעלה את רמת הסוכר בדם באופן הדרגתי יותר ולהפך, 55 מ מזון עם ערך גליקמי גבוה וקרוב יותר לגלוקוז, מעלה את רמת הסוכר בדם באופן חד ובעקבות זאת גורם גם לעליה חדה של אינסולין, בעקבותיה תצנח רמת הסוכר בדם במהירות, מה שיגרור אחריו תחושת רעב ורצון לצרוך עוד מאותו מזון. , בעוד הערך הגליקמי של לחם לבן, וגם 55 לדוגמא הערך הגליקמי של רוב סוגי הקטניות נמוך מ .70 של לחם מקמח מלא הוא מעל מצד שני ביום יום רובנו משלבים מזונות שונים ולא אוכלים אותם בנפרד- למשל לרוב נאכל לחם בשילוב עם גבינה או ממרח אחר מה שמיד מוריד את הערך הגליקמי של הארוחה כולה, ולכן האינדקס הגליקמי כמובן לא יכול להוות תשובה מספקת לכלל האנשים, אך שאלו את עצמכם האם כאשר אתם אוכלים פרוסת חלה, אתם יכולים להפסיק לאחר פרוסה אחת? או שיש צורך להמשיך ולאכול עוד ועוד ממנה? כיום ידוע שכל גוף מגיב באופן שונה למאכלים שונים, והתזונה הנכונה היא תזונה מותאמת אישית. לדוגמא באדם מסוים אכילת תפוח יכולה להשפיע על עליית הסוכר בדם במהירות, ביחס לאדם אחר אצלו תעלה רמת הסוכר בדם באופן מתון יותר. בהתאם לכך אדם מסוים יחוש שהרעב דווקא עלה, וירגיש צורך להמשיך לאכול, בעוד אדם אחר ירגיש תחושת שובע. אין ויכוח על כך שתפוח הוא מזון בריא יחסית, ובכל זאת לאנשים מסוימים יהיה מומלץ יותר ולאחרים פחות. ובכל זאת כמה אנשים אתם מכירים שלא יכולים להסתפק בתפוח אחד ורוצים עוד ועוד תפוחים? רוב האנשים, וגם אותו אחד שהרגיש שתחושת הרעב שלו גוברת בעקבות אותו התפוח, כנראה ישביע את רעבונו במאכל אחר. בניגוד לדעה הרווחת שלחם הוא משביע, רבים האנשים שיזדקקו לכמות גדולה ממנו על מנת להרגיש תחושת שובע. אם אתם הטיפוסים שלא יכולים להניח את החלה בצד לאחר פרוסה אחת, כנראה שיטיב איתכם להמנע ממנה לחלוטין.

טעמים בריאים האפקט הממכר של סוכר ופחמימות נובע בעיקר מכך שהם גורמים בזמן אכילתם להפרשה של דופאמין במוח. הדופאמין הוא נוירוטרנסמיטור אשר משרה עלינו תחושת רוגע ושימחה, ולכן כאשר הוא מופרש יש לנו נטייה להמשיך באותה הפעולה הגורמת להפרשתו, ומכאן נובעת ההתמכרות. ישנם חומרים נוספים שגורמים להפרשתו כגון עישון, אלכוהול ואף קוקאין, אשר ידועים כבר שנים כחומרים ממכרים. בעוד שפחמימות וסוכר עדיין לא הוכרו כחומר ממכר על ידי רשויות הבריאות, ישנן הוכחות לכך שדיאטות דלות בסוכר ופחמימות פשוטות עשויות לשפר מדדי סוכרת ואף לעצור את התקדמותה במידה ומתחילים בהם בזמן מאחר וזוהי מחלה פרוגרסיבית. קיימים מצבים בהם למרות שרמת הסוכר גבוהה, הנבדק איננו מאובחן כחולה ממשי, אלא במצב של טרום המחלה- מצב שבו רופאים רבים לא יפנו את תשומת לבו לכך, ולא יתחילו בטיפול מתאים. כידוע אנשים הסובלים מעודף משקל, גם כאלו המוגדרים בריאים, יפתחו בשלב זה או אחר תסמינים של התסמונת המטבולית ביניהם סוכרת, יתר לחץ דם, גאוט וכו' כאשר דווקא השלב טרום המחלה הוא השלב הקריטי לביצוע שינוי תזונתי. בניגוד לאלכוהול וסיגריות, מזון איננו דבר שניתן להימנע ממנו לחלוטין, וכן חשוב להקפיד על תזונה מאוזנת הכוללת את כל אבות המזון, ולכן במידה ואתם אכן מרגישים שאתם מכורים לסוכר ופחמימות חשוב לפנות לאיש מקצוע שיסייע לכם לבנות תפריט מותאם לכם, ובשילוב טיפול תומך אשר תקבלו במכון תוכלו לעשות זאת בקלות רבה יותר. אנשים רבים המגיעים לטיפול יוצאים ממנו עם תחושה של אדישות וירידה בדחף לאכילת סוכר ופחמימות, והתפריטים שאנו נותנים ללקוחות כוללים פחמימות בריאות כגון דגנים מלאים וקטניות, ומאפשרים להמשיך בתזונה לאורך זמן ובקלות. ענת קאופמן דיאטנית קלינית Bs.c RD .

טעמים בריאים דקות 2 מוכן בבשורהעולמית האטריותהמהפכניות עכשיו בפיתוח ישראלי ייחודי

טעמים בריאים

טעמים בריאים תוכן 1-27 סלטים 1.............................................................................. סלט קינואה מתכון בסיסי 2................................................................................................ סלט קינואה קר 3....................................................................... סלט קינואה בפלפלים קלויים 5......................................................................................... סלט ירקות וקינואה 6......................................................................................... סלט קינואה וזיתים 8..................................................................................... סלט בטטה וארטישוק 9....................................................................................... סלט עדשים שחורות 10............................................................................................... סלט טונה עשיר 11......................................................................... סלט חסה ברוטב דבש ולימון 12................................................................................................. סלט כוסמת קר 13.................................................................................... סלט טאבולה מקינואה 14................................................................................. סלט טונה מטריף חושים 15....................................................................................... סלט שעועית שחורה 16...................................................... סלט עדשים כתומות ברוטב לימון כבוש 17........................................................................................... סלט גרגירי חומוס 18.............................................................................................. צ'יפס גזר בתנור 19.......................................................................................................... סלט לחם 20................................................................................................. סלט בטטה חם 21............................................................................. אנטי פסטי חצילים ובטטה 23........................................................................................................ רוטב פסטו 24................................................................................................... רוטב פלפלים 25....................................................................................................... רוטב חרדל 26....................................................................................... רוטב טחינה בסיסית 27....................................................................................................... סלט קפרזה 27...................................................................................... חומץ בלסמי מצומצם 28-45 מרקים 28............................................................................................................ מרק עוף 29........................................................................................................... מרק בצל 31................................................................................... מרק ירקות שורש עשיר 32...................................................................................................... מרק קינואה 33............................................................................................. מרק חומוס עשיר 34................................................................................... מרק עשיר לימים קרים 35........................................................................................... מרק קטניות חורפי 37........................................................................................................... מרק בשר 38..................................................................................................... מרק חצילים 39........................................................................ מרק עדשים ופטריות שיטאקי 41........................................................................................................ מרק אפונה 43.......................................................................... מרק דלעת עם גרגירי חומוס 45............................................................. כופתאות קמח חומוס ותפו"א למרק

טעמים בריאים 46-72 לחמים 46......................................................................................................... לחם תירס 47........................................................................................................... לחם יווני 48........................................................................................................ לחם בטטה 49................................................................................................. לחם ים תיכוני 51........................................................................... לחם טחינה מהמטבח של לי 52.......................................................................................... לחם שיבולת שועל 54........................................................................................................ לחם חגיגה 55................................................................................ חלות או לחמניות לשבת 56.............................................................................................................. ג'בטות 57............................................................................ פוקצ'ות עגולות ושמנמנות 59.................................................................................. קרקרים שקדים וגבינה 60................................................................. לחם בטעם של עוד למכונת לחם 61............................................................................... חלה מתוקה למכונת לחם 62............................................................................ לחם עגבניות למכונת לחם 63....................................................... לחם שומשום וזרעי פשתן למכונת לחם 64................................................................................ לחם חומוס למכונת לחם 65.................................................................................. לחם כפרי למכונת לחם 66................................................................................. לחמניות גבינה פיקנטית 67................................................................................................. לחמניות גבינה 68.................................................................................................. לחמניות לפסח 69...................................................................................... לחמניות קמח שקדים 70............................................................................................. ממרח כבד מטופו 71..................................................................................................... ממרח חומוס 73-100 מאפים 73....................................................................................................... חטיף גבינה 74....................................................................... חביתיות מקמח שיבולת שועל 75........................................................................................................... בוניאלוס 76......................................................... בואיקוס - כדורי בצק ממולאים גבינה 77......................................................................................................... בצק פיצה 78...................................................................................... רוטב עגבניות לפיצה 79.................................................................................................... טחינה ירוקה 80.............................................................................................................. פוקצ'ה 81............................................................................................................. סמבוסק 82................................................................... אצבעות קינואה, עדשים וירקות 83............................................................................................... קיש תרד וגבינה

טעמים בריאים מאפים המשך 85.................................................................................. פשטידת כרישה וגבינה 86................................................................................................. פשטידת גבינה 87.............................................................................................. פשטידת פטריות 88................................................................... פשטידת גבינה, חצילים ויוגורט 89........................................................................................... פשטידת ארטישוק 91...................................................................................... פשטידת תפוח אדמה 92................................................................................................ פשטידת אפונה 93................................................................................... פשטידת ירקות וגבינה 94........................................................................................ פשטידת בצל מטוגן 95................................................................................................... פשטידת בצל 96.................................................................................................. לביבות בטטה 97.......................................................................................... לביבות בטטה וגזר 98......................................................................... לביבות ירק וגבינה בולגרית 99........................................................................ לביבות תפוחי אדמה וציזיקי 100.................................................................................................... לביבות אשל 101-131 עיקריות 101...................................................................................... השקשוקה של עליזה 102............................................................................... קינואה ועדשים ברוזמרין 103............................................................................................................. פריטטה 104........................................................................... תבשיל דוחן, פטריות וטופו 105............................................................................................................ פול ירוק 106................................................................................... אורז אדום בסגנון הודי 107........................................................................................ תבשיל דוחן וירקות 108.............................................................................. קינואה עם עדשים ושמיר 110................................................................................ תבשיל החומוס של צופי 111....................................................................... מג'דרה מאורז אדום ועגבניות 113...................................................................................................... פול ועדשים 114................................................................................................ קציצות עדשים 115.................................................................................................... קציצות דגים 116................................................................................................. קציצות כוסמת 117................................................................................................ קציצות פראסה 119.............................................................................. קציצות עוף, הודו וירקות 120........................................................................................ קציצות ירק אפויות 121.................................................................... פשטידת תפוחי אדמה ופטריות 122............................................................................................... פשטידת כרישה 123........................................................................................................ עוף באננס 125.................................................................................... נזיד מש ברוטב טחינה 126........................................................................ אורז מלא, ברוקולי ונבטי מש 127............................................................................ פלפלים ממולאים בקינואה 129................................................................................................ פסטרמה ביתית 131........................................................................... המבורגר עדשים לבית ספר

טעמים בריאים 133-141 פסטות 133............................................................................ פסטה ברוטב בולונז צמחוני 135..................................................................... סקיני פסטה נודלס טופו וירקות 136........................................................................................ אטריות אורז בקארי 137.................................................................................... מאפה פסטה ועגבניות 138...................................................................................... תבשיל פסטה וחומוס 139........................................................................................ ספרינג רול וואטנמי 141.......................................................................................... פסטה ברוטב פסטו 143-199 קינוחים 143.......................................................................................... בלינצ'ס תפוחי עץ 144................................................................................. מילוי תפוחים לבלינצ'ס 146............................................................................................... גביניות מתוקות 147..................................................................................................... חטיף תמרים 150.......................................................................................... עוגיות כוסמין מלא 152................................................................................................... עוגיות טחינה 153.......................................................................................... עוגת שוקולד חמה 155......................................................................................... עוגת גזר ללא סוכר 157...................................................................................................... עוגה סגולה 158........................................................................................ עוגת פריחת הדרים 159........................................................................................ עוגת שוקולד נמוכה 160............................................................................... עוגת פרג הכי טובה שיש 161......................................................................................................... עוגת דבש 162..................................................................................... כדורי תמרים ואגוזים 163.................................................................... עוגת פירות יבשים לט"ו בשבט 164..................................................................... עוגת לימונים/תפוזים מדהימה 165.............................................................................................................. מאפינס 166........................................................................................................ בר בריאות 167.................................................................. עוגיות חמאת בוטנים ללא אפיה 169........................................................................ סופגניות מקמח תפוחי אדמה 170................................................................................................ כדורים מתוקים 171............................................................................................................... פנקייק 173..................................................................................... עוגיות בטעם של עוד 174.................................................................................................. חטיף שומשום 175.................................................................................................. פאדג' שוקולד 176............................................................................................... ריבה ללא סוכר 177..................................................................................... כדורי שוקולד וחלבה 178.................................................................................................... שוקולד ביתי 179.................................................................................... תענוג שכבות שוקולד 181............................................................................................ אוזני המן בריאים 182.......................................................................... כדורי תמרים קקאו ושוקולד 183............................................................................................................... גרנולה

טעמים בריאים קינוחים המשך 185..................................................................................... עוגיות שיבולת שועל 187....................................................................................................... עוגת גבינה 189........................................................................................... עוגת קפה טרופית 191....................................................................................................... קולי תותים 192....................................................................................... קינוח במנות אישיות 193........................................................................................................... רוטב וניל 194............................................................................................... מרגריטה קפואה 195...................................................................... חליטת צמחים טבעיים מהגינה 196..................................................................................... תה תפוחים ותבלינים 197.................................................................................................. קפה קר של רן 198................................................................................................. צ'אי מתבלינים 199........................................... פינוקים בריאים, כדורי שוקולד ופירות יבשים 201-222 סקיני פסטה 201..................................................... תבשיל עגבניות ועשבי תיבול איטלקיים 202........................................................................................... סקיני נודלס סלסה 203.............................................................. סלט אסייתי של סקיני נודלס וכרוב 204.......................................................................................... סקיני נודלס בקארי 205......................................................................... פשטידת סקיני ספגטי בולונז 207............................. טריפל סקיני אורז בקולי דובדבנים ואגוזים מקורמלים 209........................................................ פודינג סקיני אורז בקרם קוקוס וקינמון 210....................................................................................... גרנולה סקיני ופירות 211.......................................................................................................... אלי אוליו 211........................................................................................ מנה בתיבול כורכום 212........................................................................................... סקיני ספגטי פיצה 213........................................................................................................ סקיני טונה 213.................................................................................................... סקיני טוסקנה 214..................................................................................................... סקיני גבינות 215..................................................................... סקיני פסטה אורז ותירס וגבינה 217.................................................................................... סקיני קוסקוס שמפיניון 218....................................................................................... סקיני פסטה מוקרמת 219............................................................ סקיני פסטה ברוטב עגבניות ואורגנו 219.............................................................................................. סקיני סלט ירקות 220................................................................................. סקיני עגבניות לממהרים 221............................................................................................ חזה עוף וברביקיו 222........................................................................................................ סקיני פסטו 223........................................................................... חביתת ירק עם סקיני נודלס 224......................................................................... סלט ירקות עם סקיני קוסקוס 225....................................................................................... גרנולה סקיני ופירות

טעמים בריאים סקיני פסטה המשך 226................................................................... פשטידת סקיני גבינות ופיטריות 227........................................................................... סקיני פיטריות כרוב ונבטים 228............................................................................................. סקיני עוף וירקות 229........................................................................................ סקיני מוקפץ קלאסי 230................................................................................ סקיני ברוטב אדום ממכר 231.............................................................................. רצועות בקר וסקיני פסטה 232................................................................................................ קציצות אפויות 232........................................................................................................ סקיני טופו 233............................................................ סקיני פסטה בווק עם בצל ופיטריות 234................................................................................................. סקיני פאד תאי 235............................................................................. מרק פיטריות וסקיני פסטה 236........................................................... סקיני פסטה בשילוב חטיף אברהמסון 237......................................................................................................... קיגל מתוק 238.................................................................................................. סקיני מרק עוף 239.................................................... סקיני פסטה "פתיתים" עם בצל ופטריות 240............................. ספגטי עם נתחי חזה עוף וזיתים ברוטב עגבניות עשיר 241........................................ סקיני ספגטי עם פטריות שטאקי, קייל וברוקולי 243...................................................... ספגטי חצילים קלויים , עגבניות וזיתים 244..................................................................................... סקיני פשטידת גבינות 245........................................................................................................ סקיני מיקס 246............................................................................ עוגת סקיני פסטה ותפוחים 247.......................................................................... מתכון מתוק בתשעה שלבים אחר 248........................................................................................... פתרונות למשפחה 249.................................................................................................... מילון מושגים

1 טעמים בריאים סלט קינואה - מתכון בסיסי המצרכים בצל קצוץ (אפשרי) 1 כף שמן זית 1 כוס קינואה 1 כוסות מים 1 1/2 כפית מלח 1/2 אופן ההכנה בסיר עמוק חממו את השמן והוסיפו דקות, 4- את הבצל. טגנו כ דקות נוספות. 4- הוסיפו את הקינואה וטגנו כ הוסיפו את המלח והמים והביאו לרתיחה. דקות. 15- הנמיכו את האש, כסו ובשלו כ דקות נוספות, על 10- כבו את האש והשאירו את הסיר מכוסה כ מנת שהנוזלים יספגו.

2 טעמים בריאים סלטים סלט קינואה קר המצרכים )1 כוס קינואה מבושלת (עמוד 1 חופן עלים מעורבים: פטרוזיליה, שמיר, כוסברה 1 כוס עלי נענע קצוצה 1/4 עלים של עירית (קצוצים) 4 גבעולים של בצל ירוק, או 2 בצל סגול קצוץ 1/4 חופן אגוזים טבעיים קצוצים כוס חמוציות (ללא סוכר) 1/4 מיץ מחצי לימון מלח ופלפל כף שמן זית 1 אופן ההכנה בקערה נפרדת מערבבים את העלים, בצל ירוק, בצל סגול, אגוזים וחמוציות. מוסיפים מיץ לימון, מלח, פלפל, שמן זית והקינואה המבושלת. טועמים ומתקנים תיבול במידת הצורך. דקות נוספות, על מנת שהנוזלים יספגו. 10- להשאיר מכוסה כ

3 טעמים בריאים סלט קינואה בפלפלים קלויים המצרכים )1 כוס קינואה מבושלת (עמוד 1 פלפל אדום 1 פלפל צהוב 1 כוס זיתים שחורים ללא חרצנים 1/4 עגבניות מיובשות בשמן 8 כפות בזיליקום קצוץ 3 כפות שמן זית 5 כף חומץ בלסמי (ללא סוכר) 1 כפות חומץ בן יין (ללא סוכר) 2 שן שום כתושה 1 מלח ופלפל אופן ההכנה מעלות צלזיוס 240 מכניסים את הפלפלים לתנור בגריל בחום של דקות, או עד שהם קלויים מכל הצדדים. 25-30 וקולים למשך עוטפים בנייר אלומיניום עד שמתקררים (כדי להקל על קילוף הקליפה). מקלפים ומנקים את הקליפה והגרעינים. חותכים את הפלפלים הקלויים לרצועות ומוסיפים לקערה עמוקה יחד עם הקינואה ושאר המרכיבים. מתבלים במלח ופלפל ומערבבים היטב . מגישים חם או קר.

4 טעמים בריאים סלטים

5 טעמים בריאים סלט ירקות וקינואה המצרכים )1 כוס קינואה מבושלת (עמוד 1 עגבניות חתוכות לקוביות 2 מלפפונים חתוכים לקוביות 2 בצל סגול קצוץ 1/2 כוס פטרוזיליה קצוצה 1/2 כוס כוסברה קצוצה 1/2 כוס שמיר קצוץ 1/4 כף שמן זית/שמן קוקוס 1 מיץ מחצי לימון מלח ופלפל חופן אגוזי מלך (לא קלויים) אופן ההכנה בקערה עמוקה ערבבו את כל המרכיבים והוסיפו אליהם את הקינואה המבושלת. טעמו ותקנו תיבול לפי הצורך.

6 טעמים בריאים סלטים סלט קינואה וזיתים המצרכים )1 כוס קינואה מבושלת (עמוד 1 עגבניות שרי 15 כוס פטרוזיליה קצוצה 1/2 חופן צנוברים זיתים ירוקים מגולענים (חצויים) 15 גבעולי טימין (קורנית) 4- עלים מ כף שמן זית 1 מלח ופלפל אופן ההכנה חוצים את העגבניות ומשלבים אותם יחד עם שאר המרכיבים בתוך קערה עמוקה. מתבלים במלח ופלפל, מערבבים היטב ומגישים. סקיני פסטה

7 טעמים בריאים

8 טעמים בריאים סלטים סלט בטטה וארטישוק המצרכים ראשי ארטישוק טריים (או מקופסת שימורים) 5 בטטה, קלופה וחתוכה לקוביות 1 כפות שמן זית/שמן קוקוס 2 פלחים 5- תפוח מחולק ל מיץ משני לימונים כפית מלח 1 חופן עלי חסה נקיים 1 סלקים מבושלים וחתוכים למקלונים 2 (בעזרת ג'וליאן - קולפן מחורץ) גבעולי סלרי אמריקאי פרוסים דק 4 גזרים חתוכים למקלונים (ג'וליאן) 2 קישואים חתוכים למקלונים (ג'וליאן) 2 גבעולי נענע 4- עלים מ המצרכים לרוטב כוס שמן זית/קוקוס 1/3 גרידה מתפוז אחד מיץ טרי מלימון אחד טיפות סטיוויה (או כפית אגבה) 6 כפיות ג'ינג'ר מגורר טרי 2 שיני שום קצוצות 2 מלח ופלפל אופן הכנה חממו שמן במחבת וטגנו את הארטישוק והבטטה עד להזהבה וריכוך. הניחו בצד להתקרר. סדרו מצע של עלי חסה, ערבבו את שאר הירקות והניחו על עלי החסה. הוסיפו את הארטישוק והבטטה, ערבבו את חומרי הרוטב וצקו על הסלט. הגישו קר.

9 טעמים בריאים סלט עדשים שחורות המצרכים כוס עדשים שחורות 1 כוס פטרוזיליה קצוצה 1/2 כוס כוסברה קצוצה 1/2 גרידה מלימון אחד פלחי לימון קצוצים 3 לימונים 3- מיץ מ כף שמן זית 1 מלח ופלפל אופן ההכנה מלאו סיר עמוק במים קרים ובשלו בו את העדשים עד לרתיחה, הנמיכו את האש. בשלו עד שמתרככות אך לא דקות. 17 יותר מדי, בערך סננו, והניחו בצד להתקרר. כשהעדשים עדיין פושרות, ערבבו את שאר המרכיבים והגישו.

10 טעמים בריאים סלטים סלט טונה עשיר המצרכים קופסת טונה במים 1 עלי חסה ערבית 2 עלי כרוב סיני 2 עגבניות שרי חצויות 10 ביצה קשה 1 גבעולי כוסברה או פטרוזיליה (או שניהם) 5-6 גבעולי שמיר 2-3 מלפפון 1 כפות שמן זית/ שמן קוקוס 2 כף שמן פשתן 1 מיץ מחצי לימון (אפשרי יותר) אנשובי אחד מלח לפי הטעם אופן ההכנה סננו את הטונה מהמים, פוררו אותה לקערה והוסיפו את העגבניות. במקביל חיתכו גס את עלי החסה, הכרוב הסיני, הביצה, גבעולי הפטרוזיליה, השמיר והמלפפון. שלבו את כל המרכיבים לקערה עם הטונה וערבבו היטב. תבלו במלח, במיץ הלימון, בשמנים ובאנשובי. ניתן להגיש על עלי חסה.

RkJQdWJsaXNoZXIy NDU2MA==