שיטות הרזיה

מאת: מכון אברהמסון
|
זמן קריאה: 2:14 דקות

אורח החיים המודרני בעידן בו המזון שאנו צורכים ברובו מעובד ומהונדס, הוא בין הגורמים המשפיעים ביותר, אם לא המשפיע מכולם, על השמנת יתר ובעיות בריאותיות הנגזרות ממנה, בייחוד כשהוא משולב באכילה רגשית.

מעבר להשלכות הרפואיות, להשמנת יתר גם השלכות פסיכולוגיות-נפשיות.

בעיקר מול אידאל (לא בריא ולא מציאותי) של רזון, לעתים קיצוני, שמקיף אותנו מכל עבר, הרשתות חברתיות ובכל ערוצי המדיה.

אנשים שנמצאים בעודף משקל חווים לא אחת בעיות בדימוי העצמי, תחושת חוסר בטחון, מעגל האכילה הרגשית חוזר על עצמו (מצב רגשי שמוביל לאכילת יתר שמובילה למצב רגשי – “אני שמן, אני לא נראה טוב, צוחקים עליי” שמובילה לאכילת יתר שוב, וחוזר חלילה), ואנשים רבים שסובלים מבעיה זו, אפילו בוחרים להדיר את עצמם מן החברה, בכדי להימנע מהתחושות השליליות הללו.

הפער הגדול בין שוק המזון המודרני לבין דיאטות מהירות ומסוכנות

קיים דיסונסס גדול מאוד בין אורח התזונה הקלוקל של ימנו לבין אינספור הדיאטות ושפע מתודות ההרזיה שזמינות היום יותר מתמיד, בעיקר הודות לאינטרנט.

מצד אחד רשתות השיווק מציעות לצרכן אינספור פיתויים, מזונות מסוכרים וממתיקים מלאכותיים (שגם הם לא תמיד טובים יותר מסוכר), צבועים בצבעי מאכל ועתירי שומן, שרחוקים מאוד מהמזון הטבעי לו הגוף זקוק, ומצד שני מספיק להקליד את המילה “דיאטה” בגוגל בשביל לקבל מעל למיליון תוצאות! ומתוכן, לא מעט שיטות הרזיה מאולתרות ומסוכנות, שעלולות לסכן את בריאותו של המנסה אותן.

כשמתלבטים בין השיטות השונות להרזיה, הכרחי לזכור שגם אם הרצון להוריד במשקל בוער בכם,חשוב מאוד שלא להתפתות ולבחור בשיטת הרזיה או דיאטה מהירה ומסוכנת, שאינה מבוססת על עקרונות השומרים על בריאותכם. פתרונות הרזיה אינסטנט עשויים “לעזור” לכם להיפטר ממשקל לא רצוי אפילו בזמן קצר מאוד, אבל המחיר הבריאותי שהם גובים – בשום אופן אינו שווה את זה.

מה הן השיטות המסורתיות הנפוצות להרזיה?

ישנן, כמובן, שיטות ההרזיה המסורתיות:

  1. שינוי הרגלי תזונה לירידה במשקל  – הקפדה על שעות אכילה, על ארוחות מסודרות, הימנעות או צמצום “נשנושים” והימנעות מאכילה סמוך לשעת השינה.
  2. תפריט הרזיה – יצירת תפריט ארוחות מסודר אשר מכיל מרכיבי תזונה חיוביים שמסייעים בתהליך ההרזיה.
  3. ספורט – פעילות ספורטיבית כלשהי, כושר גופני, אשר משלבים שרפת קלוריות מיותרות יחד עם חיטוב הגוף. לרוב מלווים בתזונה מותאמת.
  4. ניתוח לקיצור קיבה – להבדיל מהרזיה של דיאטה אשר דורשת מהלך ממושך להורדה במשקל, בניתוח לקיצור קיבה האפקט הוא די מיידי אך טומן בחובו לא מעט סיכונים.
  5. שיטת אברהמסון לגמילה מסוכר וגלוטן להרזיה בריאה ובטוחה.

עם למעלה מ-33 שנות ניסיון, במכון אברהמסון מעניקים את הכלים החשובים ביותר לשינוי תודעתי בו כל אדם עם משקל עודף אשר מעוניין לרדת במשקל בשיטת הרזיה בריאה ומבוקרת, אשר לא רק שאינה פוגעת בבריאות – אף מסייעת לה.

שיטת אברהמסון מבוססת על גמילה מסוכר וגלוטן ומציעה גם סדנת כלים לירידה במשקל ואורח חיים בריא, כחלק ממסגרת מערך התמיכה והליווי המקיף, המשמש את מטופלי אברהמסון בתהליך ההרזיה במשך שנה שלימה, ללא עלות נוספת וללא תנאים והגבלה, ומטרתן להעשיר את המטופלים בידע נוסף ולהעניק להם כלים נוספים שיעזרו להם לרדת במשקל ולקיים ולשמור על אורח חיים חדש ובריא לאחר הטיפול.

9933*
נתקשר ונסביר איך השיטה תעזור לך 2 שאלות ואנחנו איתך
גמילה מעישוןגמילה מפחמימות