שאלות ותשובות בנושא גמילה מעישון

גמילה מעישון היא תהליך שעשוי להיות מתסכל ולא פשוט. הדרך הקלה ביותר להיגמל היא לתמוך בהליך הגמילה בעזרת פעולות-מונעות נכונות וכלים להתמודדות עם התסמינים השונים.

למה לי להיגמל מעישון?

רבות מאד הן הסיבות למה להיגמל מעישון, הפן הבריאותי כמובן (מחלות לב, ריאה, סרטן, הזדקנות העור וכו'). התלות האין סופית בסיגריה ומצית (שחס וחלילה לא ניתקע בלי), הסירחון והלכלוך. בעבר עישון היה טרנדי ופופולארי מאד בכל העולם, מאז דברים השתנו וגם אנחנו בין האדם השכלנו והתפקחנו: העישון הורג אותנו.

האם אני יכול להיגמל לבד?

בהחלט כן. ההחלטה להפסיק לעשן היא שלך. היכולת להתמודד עם תהליך הגמילה לא בטוח. רוב המעשנים שקיבלו החלטה וניסו להיגמל לבד נשברים באיזה שהוא שלב ולא מצליחים לשמור על הגמילה לאורך זמן. העניין נובע ממספר גורמים כמו לחץ חברתי, געגוע לשאכטה, שיעמום וכו'. גורם חיצוני אשר ילווה אתכם בתהליך הגמילה הוא מרכיב הכרחי לגמילה מוצלחת ואחוז הנגמלים שעשו זאת עם ליווי מקצועי הוא גבוה ביחס לננגמלים שניסו זאת לבד.

האם בגמילה מעישון ישן תופעות לוואי?

כן, ברוב המקרים גמילה מעישון מלווה בתופעות לוואי כגון רעב (הדחף להכניס משהו לפה), עליה במשקל  (בהמשך לתחושת הרעב), מצב רוח ירוד ותחושת דיכאון (רמת הדופמין יורדת עקב ירידה באספקת הניקוטין), נדודי שינה (עקב השינוי ברמת הניקוטין בגוף), שיעול וליחה (סימפטום ידוע בהקשר של ניקוי הריאות בהפסקת עישון). אך אל דאגה, תופעות הלוואי של גמילה מעישון יורדות בהדרגה ונעלמות עם הזמן ככל שהגוף לומד להסתגל למצב החדש.

אילו דברים צריך לקחת בחשבון טרם הגמילה?

חשוב שתדעו כי לגמילה מעישון ישנה השפעה רבה על המצב הנפשי בו אתם נמצאים, בכדי להתמודד עם התהליכים הנפשיים הכרוכים בהפסקת עישון, עליכם היות מוכנים. מומלץ להפיג את תחושת השיעמום עם דברים שאתם אוהבים לעשות ושעושים לכם טוב, כמו עיסוק ספורטיבי כלשהו ותחביבים אחרים. בסיטואציות מסויימות גמילה מעישון עלולה להישבר בין רגע. בדיוק ברגעי שבר כלה אתם צריכים ליות מוכנים לקראתם ולסגל לכם איזה אקט שבו תפעלו ברגעים כאלה.(הקטע הכי משוגע שנתקלנו בו הוא חבל קפיצה, בן אדם נגמל מעישון ומסתובב עם חבל קפיצה בתיק. כל פעם שבא לו שאכטה הוא מוציא את החבל ודופק סיישן).

למה גמילה מעישון בשיטת אברהמסון?

שיטת אברהמסון להפסקת עישון היא שיטה טבעית וייחודית לגמילה מהתמכרויות בכלל וגמילה מעישון בפרט. כוחה של השיטה נובע מאחוזי הצלחה גבוהים ביותר כבר מעל ל 33 שנה כאשר רוב נגמלים מעידים כי איבדו את החשק לעשן כבר לאחר הפגישה הראשונה. במכון אברהמסון מקבלים מעבר לטיפול גם ליווי מקצועי וקבוצות תמיכה למשך שנה. אהוד אברהמסון הינו מייסד השיטה שמובילה כבר לאורך שנים בטיפולי גמילה מעישון בהצלחה רבה.

 

שאלה: האם במכון אברהמסון יש החזר כספי?

תשובה: במכון אברהמסון אין החזר כספי, את שמנו הטוב בנינו ביושר ובשקיפות – וללא סיסמאות שיווקיות.
החזרת כסף תחת הסיסמה  " לא נגמלת לא שילמת" עוזרת למכור אך פוגעת ברמת המוטיבציה ובמחויבות המטופל לתהליך, זהו תמריץ כישלון המעודד נגמלים לחזור לעשן .
שב עם עצמך , תעצום את העיניים וחשוב לרגע – מה יקרה לך אם תצא מהטיפול ויאמרו לך שאם תחזור לעשן תקבל "פרס" ?
אנו לעומת זאת נותנים טיפול אישי, יש לנו מערך תמיכה וליווי של 52 מטפלים, אנשי צוות שירות ליווי ותמיכה, יעוץ תזונה, צוות ניקוי רעלים ,מדריכות סדנאות בישול ואפיה ובמידת הצורך מקבלים טיפולים נוספים למשך שנה ללא תנאים וללא הגבלה.
כל זאת ועוד ביום א' מ 09:00 עד 21:00, ובימים ב' -ה' מ 09:00 ועד 20:00, בשאיפה מתמדת ל100% הצלחה – זהו מערך שאין כדוגמתו בישראל!