הפסקת עישון בלי געגוע לשאכטה

האם אתם מרגישים לפעמים שאתם מתגעגעים לשאכטה?

האם אפשר בכלל להפסיק לעשן ללא געגוע?

לפעמים, לאחר הפסקת העישון ההתחלתית, לאחר שמתגברים על הסימפטומים הראשונים של ההתמכרות והגמילה, לאחר ששורדים את גלי ההשתוקקות המטורפים לסיגריה, ומתחילים להרגיש טוב יותר פיזית ונפשית, פתאום מגיעים למעין תקופת מעבר. לא צריך עוד להמשיך ולהיאבק בדחף היומיומי לשאכטה, לא צריך יותר להתמודד עם כל הגורמים ועם כל המניעים שמביאים את הסיגריה אל הפה, וההתרגשות של הפסקת העישון מתחילה להתפוגג במקצת. הגיעה העת להתקדם בחיים.

בתקופת המעבר הזו, מעשנים לשעבר מתחילים לשכוח איך זה היה לעשן ואיך הם היו מרגישים בזמן העישון. ואז, מתחילים לצוף להם זיכרונות "טובים" של תקופת העישון: חופשה מרגיעה על חוף הים עם בירה ביד אחת וסיגריה בשניה, מסיבה כיפית בפאב אפוף ריח סיגריות ועוד. התוצאה היא שבמצבים אלה, המעשנים לשעבר מתחילים להתמקד בפנטזיה ובתחושה הטובה שהעישון העניק להם באותם הרגעים הנפלאים, מבלי לזכור את הצדדים הקשים האמיתיים של העישון. קשה מאוד לדחוק הצידה את הזיכרונות הנהדרים האלה, ואז לפתע העישון מתחיל להיראות פחות ופחות נורא, ומתחיל לבצבץ הגעגוע לשאכטה.

 

שיטות סטנדרטיות להפסקת עישון

לא חסרות דרכים להפסיק לעשן, וכל מי שמתעניין בנושא וחושב להפסיק לעשן יכול למצוא שפע של שיטות ומגוון של תרופות שיסייעו לו להתגבר על השלב הקשה של הגמילה הראשונית. בחלק גדול מן השיטות, ינחו אתכם להכין רשימה ארוכה של כל הסיבות אשר גורמות לכם להפסיק לעשן – היכולת לנשום טוב יותר, להגביר את רמות האנרגיה שלכם, לחסוך הוצאה כספית מיותרת, לגמור עם השיעול המעצבן, להיפטר מהריח שנדבק בבגדים, מהשיניים המצהיבות וכן הלאה. אין שום דבר רע בכך, והמוטיבציות הללו חשובות מאוד לתהליך הפסקת העישון, אבל אחרי תקופה מסוימת מגיעים לתקופת הביניים הקשה והבעייתית שתוארה למעלה, כשאתם מבינים שהפסקת העישון הוא עניין קבוע ואמיתי מאוד, ולא עוד סתם שאיפה שלכם. ואז, אתם מבינים שהפסקת עישון בלי געגועים לסיגריה – זו כבר משימה אחרת לגמרי.

במכון אברהמסון מפסיקים לעשן פעם אחת כמו שצריך

למעלה מ 80% מהנגמלים במכון אברהמסון נגמלו בטיפול אחד ורובם מדווחים על אדישות ודחייה לעישון בעקבות הטיפול. חשוב שתדעו כי יש אפשרות להיפטר מן הגעגועים לשאכטה, ולהיפטר מהעישון בפעם אחת בלי ההשתוקקות לאחר זמן מה לתחושת הסיגריה על השפתיים. השיטה של אברהמסון עוזרת לאנשים רבים בישראל ובעולם להפסיק לעשן בפעם אחת כמו שצריך. אתם הרי לא באמת תתגעגעו לתקופת העישון – לחרדות מפני ההשלכות הבריאותיות שאתם גורמים לעצמכם, לשיעולים ולחוסר הנשימה שמתלווה לכל פעולה גופנית פשוטה, לבזבוז הכספי הנכבד, לפרצופים העקומים של החברים שלכם שנגעלים מהריח, לכתמים הצהובים על האצבעות שלכם וכן הלאה. גם אם יש לכם זיכרונות טובים של עישון, הם מחווירים בהשוואה למאות הסיגריות שאתם בכלל לא זוכרים שעישנתם. בסוף הטיפול במכון אברהמסון, מרבית המטופלים מדווחים על אדישות גמורה לסיגריות, חוסר תשוקה כלשהי לקחת שוב מצית ליד, גועל ודחייה מן הריח ומעצם המחשבה לחזור לעשן. וזו הסיבה שכבר 30 שנה, שאלפי מטופלים מגיעים מפה לאוזן למכון אברהמסון, נגמלים פעם אחת כמו שצריך ומתחילים באמת ובתמים חיים חדשים, בריאים ונקיים מעישון ומגעגועים לעישון.


שתף
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
צרו איתנו קשר


רשימת הסניפים שלנו
* עין ורד​ * תל אביב * ראשון לציון * הרצליה * ירושלים * חיפה * באר שבע * אילת