אתם כבר יודעים מה עושים נזקי העישון לגוף שלנו. ועדיין מפחדים להפסיק?

בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה מתמדת במודעות לנזקי העישון. העישון במקומות ציבוריים ובמרחבים סגורים כבר נאסר על פי חוק במקומות רבים הפחד מהפסקת עישוןבעולם. אם בעבר עדיין היה נפוץ לפגוש מעשנים שלא מכירים את הסיכונים הבריאותיים שבעישון, כיום קשה מאוד למצוא כאלו. משרדי הבריאות הנחו את יצרני הסיגריות להוסיף אזהרה על גבי חפיסות הסיגריות, המדיה הלכה והתמלאה בקמפיינים נגד עישון, ברבים מבתי ספר משולב בתכנית הלימוד נושא השמירה על אורח חיים בריא ובתוכו מניעת עישון. כל אלו הזניקו את המודעות לנושא של נזקי עישון לשיא חדש.

לא לפחד להפסיק לעשן

מעשנים רבים מפחדים להפסיק לעשן. החרדה יכולה להיות גדולה ואין להקל בה ראש, מדובר בפחד של ממש. הפחד להיפרד מהסיגריות גולש הרבה מעבר לגמילה הפיזית מעישון. הפחד להפסיק לעשן הוא גם פחד להיפרד מהרגלים מושרשים עמוק ואורח חיים מוכר, מעשנים חוששים שאישיותם תשתנה בעקבות הגמילה, שהם לא יוכלו לתפקד ולחיות כפי שחיו עד היום. אפשר בהחלט להבין מה הם הגורמים לפחד הזה, אך הנה טיפ ראשון: דעו, כי העובדות בשטח מלמדות בדיוק ההיפך. מיליוני אנשים כבר הפסיקו לעשן ואיכות חייהם רק עלתה. במקום להיות עצבניים יותר – בטווח הרחוק הגמילה מעישון גרמה להם להיות רגועים יותר. כבר אין את הלחץ לצאת לסיגריה, את הקושי להחזיק מעמד בלי לעשן בטיסות ארוכות ומקומות אחרים בהם העישון אסור לפרק זמן ממושך, הפחד כשרואים שנשארה רק סיגריה אחת עד הבוקר, ואין מקומות פתוחים לקנות.
ככל שתנסה הסביבה לשכנע, בסופו של דבר מה שיגרום לאדם להחליט להפסיק לעשן – הוא הרצון שלו עצמו. למעשה, ההחלטה להפסיק לעשן היא כבר 50% מההצלחה של הנגמל. התועלת של הפרסומות והקמפיינים נגד עישון היא בעיקר הסברתית – חשיפת המעשנים לנזקים השונים והמחלות הנגרמות עקב העישון. אבל ההחלטה עצמה היא תמיד של המעשן, ומגיעה מתוכו. אם אתם בשלב שבו כבר החלטתם שאתם רוצים להפסיק לעשן, או שיש מישהו קרוב לכם שנמצא בשלב הזה, רצוי "להצטייד" בכלים לתמיכה בתהליך. הנה מספר טיפים להפסקת עישון שיעזרו לכם או ליקירכם המעוניינים להפסיק, להיפרד מהסיגריות אחת ולתמיד.


שתף
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
צרו איתנו קשר


רשימת הסניפים שלנו
* עין ורד​ * תל אביב * ראשון לציון * הרצליה * ירושלים * חיפה * באר שבע * אילת