גמילה מסיגריות בכל הארץ.jpeg

 גמילה מסיגריות

שיטת אברהמסון לגמילה מהתמכרויות בדרך טבעית, אשר פותחה על ידי אהוד אברהמסון, מטפלת בהצלחה בהתמכרויות שונות מזה למעלה מ-30 שנה. שיטת אברהמסון מציעה פתרון טבעי לטיפול בהתמכרויות שונות –  גמילה מעישון, גמילה מסוכר וגלוטן, אלכוהול, הימורים, קניות ועוד.

ההתמכרות לעישון סיגריות ומוצרי טבק נוספים, היא בין ההתמכרויות הנפוצות ביותר והקשות ביותר הידועות לאדם. הניקוטין הוא חומר ממכר במיוחד והסיכוי להתמכר אליו גבוה יותר מהסיכוי להתמכר לסמים קשים, דוגמת הרואין. מה היא גמילה מעישון בשיטת אברהמסון? איפה ניתן לקבל את טיפולי הגמילה בארץ? מה כוללת התכנית? במאמר זה נסביר כל מה שרציתם לדעת.

העלייה במספר המעוניינים להיגמל מעישון

רבים מכם וודאי כבר מודעים לנזקי העישון – אם לא כולם, אז לפחות חלקם. מה הסיבה שאתם מודעים לכך, גם אם לא חקרתם אודות הנושא באופן יזום? הסיבה לעלייה במודעות שלכם היא עלייה במודעות ציבורית, באופן יזום. בעבר הלא כל כך רחוק, עוד בשנות החמישים, היה העישון מנהג מקובל, שהיה מותר כמעט בכל שטח ציבורי; בטיסות, באוטובוסים, ברחוב, במסעדות, משרדים, חדרי המתנה. העישון לא רק שהיה מקובל, היה פופולרי מאוד. אפפה אותו הילה של זוהר, של סקס אפיל. מי שעישן היה אפנתי, בעניינים. אף אחד לא באמת עצב לחשוב עד כמה עישון סיגריות מזיק.

לקראת שנות השמונים, החלה המודעות לנזקי העישון לצמוח. תכניות הסברתית נגד עישון שולבה במסגרת בתי הספר, תעמולת אנטי-עישון החלה להופיע במדיה – בפרסומות טלוויזיה ומודעות שהביאו לקדמת הבמה את הנזקים הנגרמים כתוצאה מעישון. עם השנים, המודעות המשיכה לצמוח וניתן היה לחזות במגמת עלייה ברורה של מעשנים המבקשים להיגמל מעישון.

בניגוד למה שאולי נהוג לחשוב, "שיטת הפחדה" בגמילה מעישון – איננה עובדת. לא צריך ללכת רחוק – מספיק להסתכל על צרכני הסיגריות שממשיכים בהרגלם הרע אף על פי ולמרות האזהרות הגרפיות והמילוליות על גבי חפיסות הסיגריה. קמפיינים נגד עישון מעלים את המודעות נגד עישון, אך אין בידם הכוח לסייע לאלו שכבר מעשנים, להפסיק.

כיצד מגיע אדם להחלטה להפסיק לעשן סיגריות?

איך בכל זאת מגיע אדם לרצון להפסיק לעשן? ההחלטה להפסיק לעשן היא החלטה אישית, פנימית, של המעשן עצמו ולעולם תגיע ממנו. הסיבות להבשלת הרצון להפסיק יכולות להיות רבות ומגוונות, כשהנפוצות בהן הן:

· שיקול כלכלי: הרגל העישון עולה כסף והוא הולך ומתייקר משנה לשנה. אתם יכולים לראות את הטרנד של עישון טבק בגלגול עצמי, שנולד בעיקר כתוצאה מהתייקרות הסיגריות. הרבה נגמלים מגיעים להחלטה להפסיק פשוט כי אין להם כסף לבזבז על סיגריות יותר. הם עושים סדר  בסדר העדיפויות הכלכלי שלהם ומגיעים למסקנה שאת התקציב שהם מוציאים על סיגריות הם צריכים, או מעדיפים, להוציא על משהו אחר.

· שיקול בריאותי: מעשנים שמפסיקים לעשן מסיבה בריאותית, עושים זאת לעתים קרובות עבור הילדים שלהם. נגמלים אחרים יבינו שאין להם ברירה אחרת אלא להפסיק לעשן, לאחר שגורם רפואי מוסמך יציב עובדה זו בפניהם.

· נמאס \ מגעיל: תחושת השעבוד לסיגריות היא תחושה שיכולה להביא מעשנים להחלטה להפסיק לעשן, למרות שהם מורגלים בה. הסיגריות מושלות במעשן. המקלונים הקטנים הללו מנהלים אדם גדול מתחילת יומו ועד סופו – הוא זקוק להם מבחינה פיזית ומבחינה נפשית. עם הקפה בבוקר, לאחר ארוחה גדולה. ההיקשרות של הרגלי העישון לחיי המעשן היא היקשרות חזקה מאוד, שמשפיעה לא פחות מההתמכרות הפיזית עצמה לחומר. לעתים מעשן מגיע למצב שנמאס לו מהכבלים הבלתי נראים שכובלים אותו אל הסיגריות – ההמתנה בטיסות לנחיתה רק בשביל לעשן, חוסר היכולת להימצא לאורך זמן במקום שהעישון בו איננו מותר, החרדה שבגילוי שנגמרו הסיגריות ויציאה בשעה מאוחרת לחפש מקום פתוח שמוכר סיגריות. כל הגורמים הללו, או בנוסף לתחושת המיאוס בריח שדובק בכל, בבגדים, בבית, הרגשה לא נעימה כאשר מחבקים אדם שאינו מעשן לאחר עישון, או באים במגע עם ילדים – מביאות לעתים להבשלת ההחלטה להיגמל מהסיגריות.

גמילה מסיגריות בשיטת אברהמסון

מה היא גמילה מעישון בשיטת אברהמסון?

שיטת אברהמסון מבוססת על ההנחה כי להתמכרות מרכיבים פיזיולוגיים ונפשיים. במסגרת השיטה משולבת טכניקה מרפואה אלטרנטיבית, בעיקר מעולם הרפואה הסינית, יחד עם שיטות הוליסטיות מערביות. בטיפול משלבים שימוש באבני קריסטל, הידועות בתכונותיהן האנרגטיות העצמתיות, יחד עם לחיצות, המוכרות מתחום הדיקור הסיני.

הטיפול נחלק לשניים: שיחה עם המטפל, שמטרתה להעצים את המטופלים ולשחרר אותם ממחשבות דיספונקציונליות שעלולות לפגוע בהצלחת הטיפול. התמודדות עם דעות קדומות, עם חששות ופחדים ובעיקר – עם התלות הרגשית בחומר הממכר. עם תום השיחה מתבצע הטיפול הייחודי הטבעי, אשר גורם לשחרור טבעי של דופמין במוח, שנקשר אל הרצפטורים שהתרגלו לניקוטין. כך נוצר איזון של המערך האנרגטי בגוף.

מה קורה אחרי הטיפול?

אחרי הטיפול רוב המטופלים מדווחים על תחושה של אדישות לניקוטין. חלק קטן יותר חווה דחייה של ממש. רוב האנשים, למעלה מ-80% אחוז, נגמלים בפעם אחת אך במידה ויש צורך – ניתנים טיפולים נוספים למשך שנה ללא תנאים, הגבלה או תשלום נוסף. אברהמסון מפעילים מערך מקיף הכולל ייעוץ לנגמלים, ייעוץ תזונה, סדנאות העשרה, מתכונים, ועוד. השימוש בכל אלו גם הוא כלול, אינו מוגבל ומותנה בתוספת תשלום.

גמילה מסיגריות בכל הארץ

קביעת תור לטיפול נעשית באופן טלפוני, בטל. 9933*. קודם קביעת התור ניתנים פרטים מלאים על הטיפול על ידי נציג אברהמסון. חשוב מאוד שכל השאלות שעולות אצל המטופל, ייענו. הטיפולים ניתנים במרכזי אברהמסון בפריסה ארצית: חיפה, מושב עין ורד, תל אביב, הרצליה, ראשון לציון, ירושלים, באר שבע, אילת. גם אם מטופל טופל לראשונה במרכז טיפול בעיר אחת, אין מניעה לקבוע לו תור נוסף במידת הצורך – לעיר אחרת.

מה קורה כשמפסיקים לעשן?

כבר אמרנו שרוב האנשים מודעים לנזקי העישון. אבל מה עם התועלת שבלהפסיק לעשן? יש הרבה דברים טובים שקורים לגוף כשמפסיקים לעשן בכל גיל ובכל מצב בריאותי, ניתן להפיק תועלת מהפסקת עישון. הסיכויים לחלות במחלות שונות הנובעות מעישון יורדים, חוש הריח וחוש הטעם חוזרים, נזקי העישון הפסיבי נמענים עבור יקירכם, החיסכון הכספי הוא עצום, ועוד. אין זה משנה באיזו דרך אתם בוחרים – העיקר שתיקחו צעד בריא לחיים, פיטרו עצמכם מההרגל הרע והתחילו ליהנות מהיתרונות של חיים נקיים מעישון.


שתף
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
צרו איתנו קשר


רשימת הסניפים שלנו
* עין ורד​ * תל אביב * ראשון לציון * הרצליה * ירושלים * חיפה * באר שבע * אילת