יתרונות בריאותיים של גמילה מסוכר וגמילה מגלוטן

גוף האדם – כמוהו כמו מפעל יעיל מאוד, שבו יש סחורות וחומרים שנכנסים למערכת – על מנת להפעיל אותה.
העניין הוא, שבגוף האדם חלק מהחומרים הנכנסים עוזרים ותומכים, בעוד שחלק מהחומרים שנכנסים מפריעים לעבודה התקינה של מערכות העיכול.
ככל שהאדם זיקק יותר את הסוכר והקמח – כך הוא יצר חומרים בעליי ערך תזונתי נמוך יותר ובו בעת, ערך התמכרותי גבוהה יותר.
כאשר המוח ניזון מסוכר (כמו שמדורה "מתלהבת" כששופכים עליה בנזין) – יש תחושה של אופוריה קלה, תחושה של שמחה. אך מיד עם צריכתו, הגוף נזעק בצורך לפרק את הסוכר ומייצר אינסולין.
הנפילה המהירה ברמת הסוכר גורמת לתחושה של חוסר ואפילו עצבות, ותחושה זו מובילה, בסופו של דבר, לשוב ולחפש מתוקים.
הלחם והבצקים מהקמח הלבן הם פחמימה שהיא בעצם סוכר מורכב, כך שעל ידי פירוק מהיר של אותם המזונות כמו פיצה, בורקס, עוגה, לחם – למוח יש אפשרות למשוך סוכרים – ולכן, גם כאן, החשק, הכמיהה לעוד – יופיעו מיד אחרי שמסיימים לאכול את הפרוסה או את הבורקס שהוצאנו חם מהשקית.
כאשר ההרגל הופך לקבע, הגוף מחפש עוד ועוד מהגלוטן (הנמצא בחיטה, שעורה, שיפון ושיבולת שועל), אך מאחר ואין כמעט ערך תזונתי אמיתי – אנו למעשה מרמים את הגוף, כשמצד אחד אנחנו מזינים אותו ב"מזון" שגורם לשובע רגעי, ומצד שני תחושת השובע הזו חולפת מהר והגוף חוזר להרגיש את החוסר, ולאחר זמן מה מבקש עוד.
בטבע, סוכרים טובים מצויים בפירות ומהם ניתן להפיק גם ממתיקים כגון: סילאן, מייפל, דבש חרובים, אגבה, סטיביה ואחרים.
את הפחמימות המורכבות ניתן לקבל מתפוחי אדמה, אורז, תירס, קינואה, כוסמת ועוד – ובכך להימנע מהגלוטן שיוצר, בין השאר, שכבה דביקה על דפנות המעיים ומפריע בכך עוד יותר לתהליך ספיחת המזון הטבעי שאמור להתרחש בגוף, אפילו אם אנו אוכלים גם אוכל בריא, במקביל למזונות המכילים גלוטן.
כיום, מוצרים רבים ללא סוכר וללא גלוטן זמינים לרכישה בשווקים השונים – בעזרתם ניתן להעשיר מאוד את מגוון המזונות שניזונים מהם, וליהנות ממזון בריא תוך כדי גמילה מסוכר ומגלוטן ללא חשש ש"אין מה לאכול".
אנשים הנגמלים מסוכר וגלוטן במטרה לשפר את בריאותם – מרגישים את ההבדל. תופעות הלוואי של גמילה מסוכרים וגלוטן באות לידיי ביטוי במגוון רחב של תחומים כגון: ירידה במשקל, ריכוז, ערנות, עליה במצב הרוח, הרגשת קלילות הנובעת מעיכול בריא יותר, ותחושה כללית טובה יותר, מלאה ואנרגטית לאורך כל היום – עקב הימצאות מזון מלא בגוף, המתפרק במתינות ומזרים לגוף תכולה מלאה של מגוון החומרים להם הוא זקוק בכדי לתפקד באופן מלא ובריא.