גמילה מגלוטן וסוכר עושה טוב לגוף ולנשמה

 

איך נגמלים מגלוטן

הידעת? גמילה מגלוטן לבד עלול לגרום להשמנה

גמילה מגלוטן והימנעות מצריכת מזונות המכילים גלוטן תשפר את ההרגשה הכללית שלכם, הגופנית והנפשית ויש לה יתרונות רבים אם משלבים אותה כמובן עם גמילה מסוכר.

 גלו איך גמילה מגלוטן וסוכר יכולה לשפר את איכות החיים שלכם

המלצה: נטול גלוטן לבד עלול לגרום להשמנה. חייבים גמילה מסוכר ומגלוטן ביחד. הגלוטן והסוכר קשורים זה בזה בהחלט כאשר מדברים על גמילה והימנעות מצריכת מזונות המכילים אותם.

על הקשר בין סוכר וגלוטן

מי שצורך גלוטן צורך גם סוכר משום שהגלוטן בעצמו מתפרק בגוף לסוכרים וגם מפני שהגלוטן וגם הסוכר מופיעים יחד במגוון מזונות. בשנים האחרונות, עלתה המודעות לנזקי הגלוטן והסוכר באופן משמעותי. אם בעבר הלא רחוק, חולי סוכרת וגלוטן נאלצו לקטט רגליים בחיפוש אחר חנות שמוכרת מוצרי מזון המותאמים לצרכיהם הבריאותיים, כיום ניתן למצוא את רוב מוצרי הצריכה, ובמבחר גדול פי כמה, בחנויות באינטרנט ובמרכולים שכונתיים.

מה הסיבה לשינוי הזה? ובכן, ככל שתחום המדע מתפתח ומתקדם, האפשרות לבדוק ולאמת השערות כאלו ואחרות, שלא ניתן היה לאמת לפני כן, מתרחבת. תחום התזונה הוא תחום נחקר ביותר, בעיקר מכיוון שתזונה היא אחד מהגורמים המשפיעים ביותר על חייו של אדם. ככל שכלי המחקר המדעי מתפתחים, חקר התזונה מתפתח גם הוא, ומאפשר להעמיק את הלמידה וההבנה של תופעות ובעיות תזונה שונות ולהמציא עבורן פתרונות חדשים. הימנעות ממזונות המכילים גלוטן וסוכר בריאה לגוף, והעובדה כי אנשים רבים המפחיתים את צריכת הסוכר והגלוטן מרגישים טוב יותר, ונראים טוב יותר. ההחלטה לקחת שליטה על החיים, על התזונה ועל אורח החיים היא לא קלה בעבור רוב האנשים והם נזקקים לחיזוק של גורם חיצוני שיסייע להם לעשות מהפך. בתהליך של גמילה מגלוטן וסוכר הגוף עובר שינוי משמעותי שבעקבותיו מגיע גם השינוי הרצוי.

לסובלים מרגישות לגלוטן

רגישות לגלוטן יוחסה בעבר רק למאובחנים כסובלים מצליאק, והימנעות מסוכר נתפשה כצורך של חולי סוכרת בלבד. אך כיום זה כבר ברור שאין זה כך. השימוש בגלוטן בתחום המזון התעשייתי התרחב מאוד עם השנים. בד בבד, אנו עדים למגמת עלייה ברורה במספר האנשים הסובלים מרגישות לגלוטן, אך אינם סובלים ממחלת הצליאק. אותם אנשים מתארים את התופעות והתסמינים האופייניים לאלו שחווים חולי צליאק, מבלי שהם מאובחנים כבעלי המחלה, ולעתים קרובות פונים לקבלת טיפול גמילה מסוכר וגלוטן על מנת להילחם בתופעות לא נעימות אלו.

מהו בעצם גלוטן?

גלוטן הוא חלבון המצוי בחיטה, שעורה, שיפון, שיבולת שועל, סולת, קוסקוס, בורגול, סובין, קמח מצה, סמולינה, לתת ובכל מוצר מזון המכיל רכיבים מהרשימה הזו. גלוטן הוא למעשה סוג של דבק. כאשר מערבבים קמח חיטה עם מים – מתקבל דבק. אותו ה"דבק" משמש בתעשיית המזון ובתעשיות נוספות, לצורך קשירת חומרים ואיחודם. גלוטן תורם למרקם גמיש ולאורך חייו של מזון, ומשתמשים בו רבות באפיית לחמים ומאפים לשיפור המרקם ולהאכת חיי המדף שלהם. השימוש בגלוטן נפוץ גם בתעשיית האיפור, גלידות וקינוחים, ממתקים, סירופים ועוד. לאור יתרונותיו לצרכי התעשייה, עלה השימוש בגלוטן – יחד עם עלייה במספר האנשים הסובלים מרגישות אליו.

גלוטן ותופעות לוואי

גלוטן מייצא שכבה דביקה לאורך המעיים אשר יוצרת קשיים בספיחת המזון מהמעי לגוף. גלוטן ממכר. בצריכה גלוטן הגוף "דורש" עוד, ממש בדומה להתמכרות לסוכר. ההנדסה הגנטית התפתחה מאוד לאורך השנים, ושינתה כמעט לחלוטין את החיטה. כיום קיימים כ-37 סוגים שונים של גלוטן שנמצאים בתוך קמחים למיניהם, שהגוף האנושי לא הספיק להסתגל אליהם.

אכילת גלוטן גורמת לתופעות שונות:

  • גזים
  • נפיחות באזור הבטן
  • כאבים באיזור הקיבה
  • שלשול
  • עליה במשקל
  • עייפות
  • חולשה
  • מיגרנות
  • פצעים במקומות שונים בגוף ותופעות לוואי רבות אחרות.

 

נזקי הסוכר לגוף

קשה להתחמק מסוכר – הוא נמצא כמעט בכל מוצר מזון שאנו אוכלים, ומסווה לעתים קרובות תחת שמות שונים. אבל מה בדיוק קורה למוח שלנו כשאנחנו צורכים סוכר? למה קל כל כך לרצות עוד מ"הסם הלבן" וקשה כל כך לעצור? מה זו התמכרות לסוכר? ובמה תסייע גמילה מסוכר וגלוטן מבחינה גופנית?

סוכר הוא שם כוללל קבוצת מולקולות הנקראות פחמימות ונמצאת לא רק בממתקים, כפי שנהוג לחשוב, אלא כמעט בכל סוג מזון. ובקינוחים. סוכר מסווה את עצמו בשמות שונים – גלוקוז, סוכרוז, מלטוז, לקטוז, דקסטרוז, עמילן, ועוד.

כאשר צורכים סוכר – קולטני הטעם המתוק, אשר נמצאים בחלק הקדמי של הלשון, מעבירים אותות למוח בשרשרת תהליכים שגורמת לשחרור הורמון בשם דופמין. לדופמין יש חשוב במערכת ההנאה הרגעית בגוף האדם – הוא נמצא גם בחומרים כמו אלכוהול, הרואין וניקוטין אשר מעלים את פעילותו בצורה ניכרת, שגורמת להרגשה של "היי" –  ולהתמכרות. צריכת סוכר דומה לצריכת סמים ממכרים אחרים.

איך גלוטן וסוכר משפיעים על ירידה במשקל?

ראשית, ההתמכרות לגלוטן וסוכר מתבטאת במשיכה עזה, עד בלתי ניתנת לעצירה, לסוכרים ובצקים: לחמים, מאפים, עוגות, עוגיות, שוקולד וכן הלאה. כאשר קיימת התמכרות לסוכר וגלוטן, האדם כלוא במעגל של צריכה מתמשכת של אותם מוצרים מזיקים, ללא יכולת לעצור את עצמו.

גלוטן וסוכר מזיקים לבריאות. בין היתר, הם מפריעים להליך עיכול תקין – מה שמוביל לעתים קרובות לאגירת חומרים מזיקים בגוף (שלא מצליח להתנקות מהם כראוי) ולעלייה במשקל.

גלוטן וסוכר מופיעים לעתים קורובת במוצרים עתירי קלוריות ושומנים. התמכרות אליהם גורמת לצריכה של כמות גדולה מהם – שעשויה להוביל גם היא לעלייה במשקל.

הימנעות מגולטן וסוכר בעזרת גמילה מסוכר וגלוטן ממגרת את התופעות הללו, מסייעת לחזור למשקל התקין ולקיים אורח חיים בריא יותר.

הצד האפל של הגלוטן

אהוד אברהמסון: "אם בﬠבר חשבו שמי שרניש לנלוטן מהווה רק שיﬠור קטן באוכלוסייה. כיום דנים ﬠל רגישות ברמה כזו או אחרת של כ-50% ממנה. גלוטן הוא החומר שממנו עושים דבק שמרפד לנו את הקיבה בחומר דביק ומונﬠ מהגוף להפיק את המרב מהמזון שאנחנו אוכלים. החיטה שממנה מיוצר הקמח המכיל גלוטן, ﬠברה שינויים הנדסיים בשנים האחרונות. ההנדסה הגנטית שהביאה אותה לגדול לגובה מסוים ﬠל מנת שתתאים לקומביין הקוצר אותה. גרמה לכך שתהיה ﬠמידה גם ללא השקיה מרבית. שהגרﬠינים יהיו גדולים יותר וﬠוד. וכך בחיטה נוצרו פגמים שגוף האדס מתקשה להתמודד איתם. מכיוון שהיא איננה אותה חיטה שנידלה את אבותינו בהצלחה. לצﬠרי רבים מהאנשים מבלי שהם יודﬠים זאת הם רגישים לנלוטן. הם סובלים מﬠייפות, מבטן נפוחה, חשים בכבדות גופנית ומנטלית. ואלה הם רק חלק מהסימפטומיםִ מכיוון שבהתמכרות קיים קצר פיזיולוגי-נירולוגי. בסופו של דבר מדובר ברצפטוריס במוח. הרצפטור מוכן לשכוח שהוא חייב חומר מסוים. אבל הוא רק שוכח. לא מוחק. ברגﬠ שמישהו שלא נגע בגלוטן שלוש שנים לוקח ביס – ההתמכרות תחזור. המוח יבקש ﬠוד. כנ"ל לגב' הסוכר. ביס קטן מﬠוגה יזכיר למוח שוב את הטﬠם הממכר הזה. לנגמלים מסוכר וגלוטן אני אומר בידקו כל מאכל בקפידה לפני שאתם מכניסים אותו לגוף."


שתף
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
צרו איתנו קשר


רשימת הסניפים שלנו
* עין ורד​ * תל אביב * ראשון לציון * הרצליה * ירושלים * חיפה * באר שבע * אילת